Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 9337
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Wyprawa czarownic” już dzisiaj w Norwidzie

Sobota, 18 kwietnia 2015, 9:00
Aktualizacja: 9:06
Autor: Angela
Jelenia Góra: „Wyprawa czarownic” już dzisiaj w Norwidzie
Fot. Archiwum Teatru/Szymon Bogacz
Przypominamy, że dzisiaj (18.04) o godz. 19.00 na scenie studyjnej Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze odbędzie się premiera sztuki „Wyprawa czarownic” w reżyserii młodej i utalentowanej Judyty Berłowskiej. Spektakl pełen magii i humoru warty jest zobaczenia przez widzów w każdym wieku. Jest to bowiem jedna z nielicznych w Polsce adaptacji twórczości T. Pratchetta.

- To bardzo mądra opowieść o wartościach, które w dzisiejszym świecie wydają się nieco zapomniane i lekceważone – zapowiadała Judyta Berłowska – a jednocześnie jest to historia, która daje się przełożyć na język teatru z całym bogactwem tej „pratchett’owej filozofii” – dodała reżyserka.

W obsadzie pojawią się: Agata Grobel, Magdalena Kępińska, Iwona Lach, Anna Ludwicka- Mania, Andrzej Kępiński, Bogusław Kudłek i Filip Jasik (gościnnie). To oni zabiorą widzów w podróż trzech czarownic do mitycznej Geno. A w podróży pełnej zaskakujących zdarzeń i spotkań (m.in. z Czerwonym Kapturkiem lub Śpiącą Królewną) czarownice będą zmieniać zakończenia bajek, a nawet będą starały się je naprawiać swoimi, zupełnie niemagicznymi, sposobami. - Będziemy czarować, latać na miotłach, więc będzie naprawdę magicznie – zapewniała Iwona Lach.

Scenografię do spektaklu przygotowała Aleksandra Żurawska, muzykę: Dawid Rudnicki. Dramaturgia: Mariusz Babicki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group