Niedziela, 28 czerwca
37°C Jelenia Góra
reklamy

Wypił i prowadził, bo czuł się dobrze

Audio

Czytaj na głos

Autor: TEJO 1 min czytania

Po litrze wódki i kilku piwach na głowę oraz kilku godzinach snu Krzysztof Karawan z Lubawki kierujący ciężarówką był przekonany, że jest trzeźwy i ruszył w trasę. Zatrzymała go policja, a alkomat wskazał 2,5 promila alkoholu w organizmie szofera.

Do zdarzenia doszło w rejonie Kamiennej Góry. Policjanci zatrzymując do kontroli samochód ciężarowy, być może zapobiegli katastrofie lądowej.

Krzysztof Karawan, kierowca ciężarówki, zachowywał się podejrzanie, więc funkcjonariusze poddali go badaniu na zawartość alkoholu. Wynik badania był zaskakujący. 41-letni mieszkaniec Lubawki miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Kierowca wyjaśniał, że dzień wcześniej wieczorem z kolegą wypił litr wódki i kilka piw. Rano czuł się „dobrze”, więc bez obaw wsiadł za kierownicę. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi teraz kara do dwóch lat więzienia. Prokurator zgodził się na ujawnienie danych niepoprawnego szofera.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko … Zatrudnię samodzielna kucharkę , praca na stałe Zatrudnię od zaraz panią do pracy w kuchni . Wymagane doświadczenie w gotowaniu zbiorowym Bardzo dobre warunki finansowe , wypłata raz w tygodniu …
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka