Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 6199
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wypadek przy "Małej Poczcie"

Piątek, 2 września 2005, 0:41
Aktualizacja: Wtorek, 7 lutego 2006, 10:16
Autor: Artur Wilimek - www.wideofilm.com.pl
Jelenia Góra: Wypadek przy "Małej Poczcie"
Fot. Artur Wilimek - www.wideofilm.com.pl
1 września ok. godziny 20.15 na skrzyżowaniu ulic Wolności i Powstańców Wielkopolskich miał miejsce wypadek z udziałem samochodu osobowego i motocyklisty.

Do zdarzenia doszło po tym jak kobieta jadąca samochodem marki Tico od strony Cieplic a chcąca skręcić w lewo w ulicę Powstańców Wielkopolskich wymusiła pierwszeństwo na motocykliście jadącym od strony centrum. Zderzenie (prawie czołowe) było tak silne, że motocyklista został zrzucony z motocykla i wyginając pod swoim ciężarem słupek z nazwami ulic upadł na chodnik natomiast motocykl uderzył w ścianę narożnego budynku.
Motocyklista w stanie ciężkim z licznymi złamaniami został odwieziony do szpitala natomiast kobiecie kierującej Tico nic się nie stało.

W kilkadziesiąt minut po tym zdarzeniu kierujący Polonezem Truckiem wjechał na czerwonym świetle na przejście dla pieszych przy "Małej Poczcie". Na szczęście nikomu nic się nie stało. Kierowca został od razu zatrzymany przez będącą na miejscu policję. Po zbadaniu go za pomocą alkomatu stwierdzono ponad 1.5 promila alkoholu w wydychanym
powietrzu. Kierowca został zatrzymany a pojazd odwieziony lawetą na policyjny parking.

Skrzyżowanie Wolności i Powstańców Wielkopolskich jest dobrze oznakowane i wyposażone w sygnalizację świetlną jednak nadmierna prędkość, nieuwaga i bardzo częste nie stosowanie się do sygnalizacji świetlnej jest tu przyczyną wielu kolizji i wypadków drogowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group