Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 2390
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Wypadek pod Bolkowem – ranni strażacy

Poniedziałek, 28 lipca 2008, 8:37
Aktualizacja: 8:37
Autor: TEJO
Region Jeleniogórski: Wypadek pod Bolkowem – ranni strażacy
Fot. Archiwum
Sześciu strażaków ochotników zostało przewiezionych do szpitali (w tym jeleniogórskiego) po tym, jak w niedzielę ich wóz bojowy wylądował w rowie. Kierowca ratował się gwałtownym manewrem przed jadącym z przeciwka samochodem, który nie ustąpił miejsca pojazdowi straży jadącemu alarmowo do innego wypadku.

Poszkodowani trafili do czterech szpitali na Dolnym Śląsku. Jednego transportowano śmigłowcem. Dwóch funkcjonariuszy OSP jest w poważnym stanie. Jeden ma połamany kręgosłup i popękane żebra. Na szczęście ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Jeden ogniomistrz wyszedł z wypadku niemal bez szwanku.

Strażacy podkreślają, że do nieszczęścia by nie doszło, gdyby kierowcy ustępowali miejsca wozom bojowym jadącym na sygnale. Tymczasem w niedzielę przed pojazdem OSP, który spieszył, aby pomóc poszkodowanym w innym zdarzeniu drogowym, wlókł się inny samochód, którego kierowca złośliwie nie chciał zjechać z drogi. Kiedy na jej łuku nadarzyła się okazja, by go wyprzedzić, z naprzeciwka nadjechał kolejny pojazd. Aby uniknąć zderzenia czołowego, prowadzący wóz bojowy raptownie skręcił i wypadł z jezdni do rowu.

O wszystkim przeczytacie w Polskiej Gazecie Wrocławskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (45) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group