• Czwartek, 20 lutego 2020
  • Godz. 0:24
  • Imieniny: Leontyny, Leona, Zenobiusza
  • Czytających: 7676
  • Zalogowanych: 10
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Wypadek autobusu Przemyśl – Jelenia Góra

Wiadomości: Dolny Śląsk
Środa, 20 lutego 2008, 7:46
Aktualizacja: 7:47
Autor: TEJO
Trzynaście osób zostało rannych w wyniku zderzenia autobusu i samochodu ciężarowego w środę rano we Wrocławiu. Był to rejsowy kurs z Przemyśla do Jeleniej Góry.

Polska Agencja Prasowa poinformowała, że do wypadku doszło na skrzyżowaniu ulic Bardzkiej i Armii Krajowej ok. godz. 4 rano.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca autobusu rejsowego Przemyśl - Jelenia Góra najprawdopodobniej wymusił pierwszeństwo przejazdu.

– Tuż po zderzeniu oba pojazdy się zapaliły. Na szczęście wszyscy pasażerowie autobusu zdążyli go samodzielnie opuścić jeszcze przed przybyciem straży. 13 osób, w tym dwaj kierowcy autobusu i kierowca tira trafiło do szpitala – podała PAP.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz

~ML 20-02-2008 8:48
Czy kurs obsługiwał PKS Jgóra czy Przemyśl???
~miałem nim jechac 20-02-2008 10:05
kurs ten obsługuje Przemyśl , masakra , wspołczuje poszkodowanym,zeby szybko nabrali sił i wrucili do domów, miałem tym kursem wracac z krakowa ale zdąrzyłem na wczesniejszy , dzieki Bogu!!!
~Ti 20-02-2008 11:38
Ci kierowcy czują się jak święte krowy. Kilka razy miałem "przyjemność" ostrego hamowania bo jakiś pajac władował się autobusem przed mnie... i nie mam na myśli wyjazdu z zatoczki tylko z parkingu PKS przy stacji Miller'a na Wolności. Lekko śliska nawierzchnia, 50-60 km/h i takie wymuszenie pierwszeństwa wystarczy żeby zrobić sobie kuku. W opisywanym powyżej przypadku kierowca powinien zostać pozbawiony prawa jazdy albo przynajmniej pozwolenia na przewóz osób... Bo nie dość że naraził siebie to jeszcze pasażerów.
~pati 20-02-2008 12:41
Kierowcy autobusów i taksówkarze to najgorsze grupy kierowców - myślą że im wszystko wolno, bardzo często wymuszają pierwszeństwo i przekraczają prędkość, myślą że wożą ziemniaki zamiast ludzi, aż strach jeździć autobusami miejskimi czy pks (lub krycha). Radziłabym zająć się również stanem technicznym niektórych autobusów i busów. Zwłaszcza kierowcy z krychy mają "ciężką nogę" i busy w opłakanym stanie. Ostatnio jadąc w stronę Karpnik prawie straciłam lusterko w aucie ponieważ kierowca busa ściął zakręt, dzieje się to nagminnie na tej trasie.
~Nemo 20-02-2008 13:18
Do ~Pati: A tak z ręką na sercu: Ile razy pozwoliłeś (jako kierowca i użytkownik drogi) na włączenie się autobusu do ruchu, np.: przy wyjeździe z zatoczki, a ile razy przyspieszyłeś, aby się zmieścić "przed" nim? I jaki jest bilans takiego "rachunku sumienia kierowcy"? A dlaczego czasami wymuszają pierwszeństwo? => spróbuj wyjechać dużym pojazdem (chociażby kombi z lawetą) z podporządkowanej ... bez zapuszczania korzeni w asfalcie? Myślisz, że ktoś cię wpuści? To po kilku razach ... sam się będziesz "wciskał". :-) Pzdr.
~kierowca B,C,D,BE,CE,DE. 20-02-2008 13:54
Jak zawsze takie same komentarze winny kierowca autobusu winny kierowca tira tylko my jesteśmy niewinni, bo jeździmy super? Ludzie walnijcie się w główki niewiadomo jak było może to zmęczenie lub jakiś inny powód a wy już wydaliście wyroki. Są czarne owce w osobówkach i w autobusach i w tirach. Zanim cos napiszecie to się zastanówcie. Do „Ti” : jak byś wpadł na to ze ten kierowca włącza się do ruchu i wyhamował pozwolił mu wjechać to byś niemiał problemu! Do „pati” oczywiście ty jesteś tą najlepszą grupą kierowców może trochę skromności babo!!
~też nim jeżdżę 20-02-2008 15:07
do ~miałem nim jechac kurs ten obsługuje na zmianę PKS Przemyśl i PKS Jelenia Góra! Z reguły co drugi dzień każdy.
~kropek 20-02-2008 15:34
Brawo dla Nemo , Święta prawda...
~Rudebwoy do NEMO 20-02-2008 16:26
Brawo dla NEMO... :] masz rację i do pana co ma prawko na wszystko :] nawet gdzieś w kodeksie drogowym jest napisane, że w "mieście" należy umożliwić wyjazd z zatoczki, przystanku AUTOBUSOWI
~kmam 20-02-2008 17:18
do ~Nemo : zawsze ustępuję pierwszeństwa autobusom wyjeżdżających z zatoczek w mieście. A Ty?
~do Ti i Pati 20-02-2008 17:41
wy jestescie dwa imbecyle i to juz widac po waszych bzdurach wypisanych w komentarzach!takich jak wy to nie powinni dopuszczac do egzaminu na karte rowerową(nie mowiac o samochodzie)pewnie robicie rocznie okolo tysiaca kilometrow i gracie wielkich kozakow!tyle to ja robie w ciagu doby i mecze sie jak widze takich gamoni jak wy!
~_rymcycymcy___ 20-02-2008 20:52
Im większa drogowa sierota, tym bardziej narzeka na innych i tym łatwiej stwarza sobie schematy tych "najgorszych kierowców" ...przeważnie to są: taksówkarze, tirowcy, kierowcy autobusów, ciężarówek, furgonetek, busów, firmówki, rowery, kierowcy młodzi, kierowcy starzy, elki, kierowcy doświadczeni - rutyniarze, kobiety, faceci w okularach, łysi, rudzi, kosmaci, kombi z kratką, kombi bez kratki, BMW, Volkswageny, auta sportowe, tuningowane, maluchy, terenówki, motocykle ...i reszta ;)
~ 20-02-2008 22:03
do ~kmam: A jak myślisz po treści postu? :-) Pzdr.
~kaska 21-02-2008 11:16
Zawod kierowcy jest jednym z najbardziej odpowiedzialnych. Kierowcy odpowiadaja za bezpieczenstwo wszystkich pasazerow. Jezdze co tydzien po 400 km i wiem co mowie. Zwlaszcza jak sa trudne warunki na drodze, np spadnie snieg, a tacy pasazerowie- debile tylko dra ryja bo za wolno jedzie a im sie spieszy. Polskie spoleczesnstwo jest coraz glupsze i mysli tylko o swojej dup...........
~kaska 21-02-2008 11:28
Zawod kierowcy jest jednym z najbardziej odpowiedzialnych. Kierowcy odpowiadaja za bezpieczenstwo wszystkich pasazerow. Jezdze co tydzien po 400 km i wiem co mowie. Zwlaszcza jak sa trudne warunki na drodze, np spadnie snieg, a tacy pasazerowie- debile tylko dra ryja bo za wolno jedzie a im sie spieszy. Polskie spoleczesnstwo jest coraz glupsze i mysli tylko o swojej dup...........
~pati 21-02-2008 12:41
przepraszam bardzo,ale za kogo wy sie macie zeby mnie oceniac?? znacie mnie ze tak sie wymadrzacie? moj komentarz wynika z moich obserwacji, a wszyscy na mnie naskakuja ze nie wpuszczam autobusow z zatoczek. zastanowcie sie nad soba ludzie, umiecie tylko bezpodstawmnie oskarzac innych. jesli chodzi o autobusy w miescie-to zawsze je wpuszczam jesli wyjezdzaja z zatoczki. ale wy przeciez wiecie lepiej ode mnie baranki, prawda??? żal mi was
ebee 22-02-2008 9:24
Wybacz PATI, ale sam sobie stworzyłeś wizerunek niedzielnego kierowcy, który marnie sobie radzi na drodze, a wszyskich poucza. Stad ta reakcja innych kierowców. Było, nie było każdy zawodowy kierowca ma za sobą trudny kurs, egzamin. Jest pod ciągłą kontrolą choćby inspekcji ruch drogowego. No i przede wszyskim przejeżdża dużo, dużo kilometrów. Zwykle więcej niż "amator" ja jestem zwykłym, czyli nie zawodowym kierowcą i dlatego jak np gorzej się czuję, to nie jadę. Ten zawodowy kierowca musi jechać.. bo to jego praca. I ma prawo, tak ,jak każdy człowiek mieć gorszy dzień. A wtedy popełnia się błędy. Szkoda PATI, że tego w swoim komentarzu nie wziąłeś pod uwagę. I popatrz, choćby w Jeleniej Górze. Osobówka z "niedzielniakiem" ruszjąca minutę po zapaleniu się zielongo światła, czy jadąca "ostrożnie " 40 km/h lewym pasem drogi, skutecznie hamująca ruch, to widok bardzo częsty. Więc drogi internauto- odpuść tym z Krychy, czy PKS-u bo są to dobrzy kierowcy, ale też ......tylko ludzie ! Gorąco pozdrawiam: EBEE
~Yogi do ebee 22-02-2008 17:58
Zauwaz ,ze Pati to kobieta, która napewno nie ma duzego doświadczenia jako kierowca, która niestety nie rozumie ,ze inaczej jezdzi się duzym samochodem, pewno nie wie ze te duze zachodzą przy skrętach co moze wygladac jakby kierowca ścinał zakręt . Każde większe auto to dla niej zagrozenie , a kazdy kierowca z Pekaesu czy Krychy to nieudacznik , pirat drogowy. Niestety z takim charakterem nie jest jej pewnie w życiu łatwo więc chyba musimy odpuścić.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group