Środa, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 6064
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wyobraźnia lęku. Dyskusja i warsztaty

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 2 września 2011, 11:21
Aktualizacja: 11:22
Autor: Agrafka
Biuro Wystaw Artystycznych zaprasza jutro o godz. 18 na spotkanie z Joanną Rajkowską, artystką wszechstronną. W niedzielę, 4 września, bohaterka wydarzenia przeprowadzi warsztaty w przestrzeni Jeleniej Góry.

Joanna Rajkowska studiowała historię sztuki na UJ w Krakowie, tam też ukończyła Wydział Malarstwa ASP. Dyplom z wyróżnieniem w 1993 r. w pracowni prof. Jerzego Nowosielskiego. Autorka rzeźb, rysunków, fotografii, filmów oraz obiektów, instalacji i akcji realizowanych w przestrzeni publicznej. Jej najbardziej znane realizacje w przestrzeni publicznej z ostatnich lat to „Pozdrowienia z Alej Jerozolimskich" (Warszawa, 2002-2009) – palma ustawiona w centrum ronda Charles'a de Gaulle'a i „Dotleniacz" – sztuczny staw na Placu Grzybowskim (Warszawa, 2006-2007). Laureatka Paszportu „Polityki" w 2007 r. za „niezwykłe projekty realizowane w przestrzeni publicznej, za wyciąganie ręki w kierunku błąkającego się po mieście człowieka". Spotkanie z Gościem BWA poprowadzą Piotr Machłajewski oraz Paweł Krzaczkowski.

Spotkanie w ramach cyklu edukacyjnego Miasto, nie-miasto. Projekt realizowany jest przy pomocy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Jelenia Góra.

WSTĘP WOLNY

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~MKamiński 2-09-2011 21:32
Świetny pomysł, żeby artystka pozostawiła w przestrzeni miejskiej swój ślad. Oby na stałe, a nie jak było z Kućmirowskim, którego tablica pamiątkowa z dowcipnie "sfałszowanym" napisem zniknęła przy okazji remontu Wieży Zamkowej (gdzie jest?). Ale żeby nie skończyło się jak z tym artystą-wandalem, który niegdyś od sztancy smarował nijakie grafitti na ścianach kamienic z małooryginalnym przesłaniem "you create me".
~redshift 3-09-2011 7:16
taka znana artystka, ze nikt poza dyrektorka BWA o niej nie slyszal. Ciekawe ile miasto jej zaplaci za te wyglupy? Przypuszczam, ze kilkadziesiat tysiecy, w sytuacji gdy eksmituje sie rodziny na bruk.taka znana artystka, ze nikt poza dyrektorka BWA o niej nie slyszal. Ciekawe ile miasto jej zaplaci za te wyglupy? Przypuszczam, ze kilkadziesiat tysiecy, w sytuacji gdy eksmituje sie rodziny na bruk.
~jeleniagóra 3-09-2011 16:52
ja też słyszałam o tej artystce - i już jest nas dwie razem z dyrektor BWA! ;-) Ciekawe kto byłby mile widziany na miejsce Rajkowskiej wg przedmówcy? Połomski, Krawczyk, czy może z tych bardziej znanych - np. Leonardo? Kocham jeleniogórzan

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group