Piątek, 22 stycznia
Imieniny: Anastazego, Wincentego
Czytających: 2306
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wyobraźnia lęku. Dyskusja i warsztaty

Piątek, 2 września 2011, 11:21
Aktualizacja: 11:22
Autor: Agrafka
Biuro Wystaw Artystycznych zaprasza jutro o godz. 18 na spotkanie z Joanną Rajkowską, artystką wszechstronną. W niedzielę, 4 września, bohaterka wydarzenia przeprowadzi warsztaty w przestrzeni Jeleniej Góry.

Joanna Rajkowska studiowała historię sztuki na UJ w Krakowie, tam też ukończyła Wydział Malarstwa ASP. Dyplom z wyróżnieniem w 1993 r. w pracowni prof. Jerzego Nowosielskiego. Autorka rzeźb, rysunków, fotografii, filmów oraz obiektów, instalacji i akcji realizowanych w przestrzeni publicznej. Jej najbardziej znane realizacje w przestrzeni publicznej z ostatnich lat to „Pozdrowienia z Alej Jerozolimskich" (Warszawa, 2002-2009) – palma ustawiona w centrum ronda Charles'a de Gaulle'a i „Dotleniacz" – sztuczny staw na Placu Grzybowskim (Warszawa, 2006-2007). Laureatka Paszportu „Polityki" w 2007 r. za „niezwykłe projekty realizowane w przestrzeni publicznej, za wyciąganie ręki w kierunku błąkającego się po mieście człowieka". Spotkanie z Gościem BWA poprowadzą Piotr Machłajewski oraz Paweł Krzaczkowski.

Spotkanie w ramach cyklu edukacyjnego Miasto, nie-miasto. Projekt realizowany jest przy pomocy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Jelenia Góra.

WSTĘP WOLNY

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group