Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 5512
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wyniki testów szóstoklasistów powodem do dumy

Środa, 29 maja 2013, 11:37
Aktualizacja: Czwartek, 30 maja 2013, 13:41
Autor: Angela
Tegoroczna średnia (24,09) sprawdzianów jeleniogórskich szóstoklasistów napawa dumą – jest wyższa niż średnia krajowa (24,03), wojewódzka (23,06) i powiatowa (23,09). Najlepiej kolejny raz z rzędu wypadł: „Piątka”, „Jedenastka” i „Dziesiątka”. Najsłabiej napisały dzieci z "Trzynastki" i "Siódemki".

Jeleniogórska średnia w najlepszej i najsłabszej szkole różni się o 10 punktów. Malutka szkoła nr 5 w Jeleniej Górze, która stanęła swego czasu pod groźbą zamknięcia udowodniła, że potrafi uczyć i to ze świetnymi wynikami. W tym roku miała aż 28,7 punktu, a w minionym roku było to 26 punktów.

- Jest to potwierdzenie dobrej pracy pedagogów i uczniów , a z drugiej strony sukces powoduje apetyt na kolejny sukces i jest siłą mobilizującą. Po prostu sukces uskrzydla i życzylibyśmy takiej aktywności w osiąganiu dobrych wyników innym szkołom – mówi Paweł Domagała, naczelnik Wydziału Oświaty w Jeleniej Górze. - W tym roku według punktacji szkoły są na podobnych miejscach, jak w roku ubiegłym, ale nie o miejsca tu chodzi. W szkołach poprawia się np. umiejętności pisania i czytania ze zrozumieniem, wyżej średniej jest wykorzystanie wiedzy w praktyce, ale zdecydowanie trzeba poprawić korzystanie z informacji w połączeniu z rozumowaniem i tu jest sporo pracy zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów – dodał Paweł Domagała.

Niestety, po raz kolejny raz najsłabiej testy napisały dzieci z „Trzynastki” i „Siódemki”, z tym, że w tym roku szkoły wymieniły się miejscami.

- Przeprowadzimy dogłębną analizę w tych, jak i w pozostałych szkołach, i poszukamy sposobów, by te wyniki były coraz lepsze, ale trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że w poszczególnych placówkach zgromadzili się uczniowie o większych i mniejszych możliwościach – dodał P. Domagała.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group