Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 6957
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wyłudził pieniądze podając się za policjanta

Sobota, 30 lipca 2016, 7:14
Aktualizacja: 7:20
Autor: 112
Jelenia Góra: Wyłudził pieniądze podając się za policjanta
Fot. 112
82–letnia kobieta padła ofiarą oszusta podającego się za policjanta i straciła kilkanaście tysięcy złotych. – Mężczyzna poinformował pokrzywdzoną, że jej oszczędności są zagrożone w związku z aferą w banku, a policja jest na tropie złodziei. Kobieta wypłaciła gotówkę, którą przekazała obcemu mężczyźnie. Oszust obiecał jej, że zwróci pieniądze po zdjęciu odcisków palców – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Do zdarzenia doszło we środę (27 lipca 2016 roku) około godziny 13.00. Do 82-letniej kobiety zadzwonił mężczyzna, który podał się za policjanta i poinformował, że policja wykryła w banku aferę i jej oszczędności mogą być ukradzione przez złodziei.

- W związku z tym pokrzywdzona wypłaciła z banku gotówkę, którą przekazała pod blokiem obcemu mężczyźnie. Pseudopolicjant obiecał jej, że pieniądze zostaną zwrócone po zdjęciu odcisków palców. Po przekazaniu pieniędzy oszust ponownie do niej zadzwonił i podziękował za pomoc w złapaniu szajki złodziei. Ponadto poinformował, że następnego dnia przyjdą do niej dyrektor banku oraz prokurator celem spisania protokołu – relacjonuje podinsp. Edyta Bagrowska. - W związku z powyższym prosimy wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje, które mogą przyczynić się do ustalenia i zatrzymania sprawców tego przestępstwa o kontakt z Wydziałem Kryminalnym KMP w Jeleniej Górze ul. Armii Krajowej 22 , II piętro osobiście bądź telefonicznie – na nr 75/75-20-199 lub na nr alarmowy policji 997 – dodaje funkcjonariuszka.

Policja ostrzega, że przestępcy mogą podawać się za policjantów i obiecywać pomoc w zamian za pieniądze.

- Przestępcy żerują na naiwności ludzi i wykorzystują do tego procederu przede wszystkim osoby starsze. Dlatego zwracamy się z prośbą do mieszkańców naszego regionu by zadbali o swoich bliskich w podeszłym wieku i uczulili ich na tego typu zachowania. Nie należy podawać przez telefon żadnych wiadomości dotyczących naszego mieszkania, oszczędności, kiedy przebywamy w domu i z kim mieszkamy. Nie wolno też odpowiadać na żadne ankiety zawierające podobne pytania. Nie należy wydawać gotówki, i żadnych innych rzeczy, osobom nieznanym. Nie wolno też wpuszczać do domu ankieterów, akwizytorów lub innych podejrzanie zachowujących się osób. Za każdym razem należy skontaktować się z kimś z rodziny w celu potwierdzenia takiego zdarzenia oraz poinformowania o zajściu. O wszelkich podejrzanych telefonach należy też bezzwłocznie informować policję pod nr 75 / 7524011 lub w całym kraju 997 i 112 – dodaje podinsp. Edyta Bagrowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group