Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 7661
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra / kraj: Wyłudził paliwo na ponad 25 tys. zł

Poniedziałek, 24 sierpnia 2009, 15:12
Aktualizacja: 15:15
Autor: Angela
Posłużył się nieaktualnym zaświadczeniem o prowadzeniu działalności gospodarczej, na podstawie której zawarł umowę z jedną z firm w Bolesławcu na zakup paliw i olei silnikowych, a także wyłudził paliwo na stacjach paliw za 25 tys. zł. Teraz czeka go do 8 lat wiezienia – mowa o 63–letnim oszuście, którego w miniony weekend zatrzymali jeleniogórscy policjanci.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna dopuścił się wyłudzenia paliw 14 sierpnia br. w Bolesławcu i na jeleniogórskich stacjach paliw. Oszust po transakcjach zniknął i natychmiast sprzedał łup.

- W miniony piątek (21.08.2009) policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 63-letniego mężczyznę podejrzanego o to oszustwo – mówi podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy KMP w Jeleniej Górze. Powiadomieni o zdarzeniu policjanci w wyniku podjętych działań ustalili jego adres zamieszkania w Jeleniej Górze, a następnie zatrzymali go na tej samej stacji paliw, kiedy pojawił się na niej ponowie. Następnego dnia po zatrzymaniu został on na jeden miesiąc tymczasowo aresztowany.

Jak się później okazało, mężczyzna był poszukiwany do podobnych spraw prowadzonych przez Prokuratury w Rawie Mazowieckiej i Koszalinie. Najprawdopodobniej ma on na swoim „koncie” znacznie więcej podobnych czynów.
Za oszustwo 63-latkowi grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group