Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 7165
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wyłaniają wykonawców termomodernizacji hali

Wtorek, 13 lutego 2018, 14:33
Aktualizacja: Środa, 14 lutego 2018, 8:20
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wyłaniają wykonawców termomodernizacji hali
Fot. Przemek Kaczałko
Spółka Termy Cieplickie wyłoniła wykonawcę na część fotowoltaiczną i elektryczną przy modernizacji hali przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze. Otwarto również oferty na część budowlaną. Z kolei w hotelu prace już trwają...

Przetarg na zadanie pod nazwą „Głęboka modernizacja energetyczna budynku hotelu przy ul. Złotniczej 12” wygrała firma Dek-Pol z Jeleniej Góry i już swoje prace wykonuje. Teraz rozstrzygnięto przetarg na część dotyczącą fotowoltaiki wraz z modernizacją wewnętrznej instalacji elektrycznej. Wygrała firma Elektroinstal sp. z o.o. z Jeleniej Góry.

Na wyłonienie wykonawcy części budowlanej jeszcze kilka dni poczekamy, bowiem po otwarciu ofert (zgłosiły się 3 firmy) przedsiębiorcy mają 30 dni na uzupełnienie dokumentacji. Zamawiający chce przeznaczyć na to zadanie 1,748 mln zł, a wśród ofert najniższa opiewa na 1,814 mln zł, a dwie pozostałe ponad 2,1 mln zł. Dzięki inwestycji zostanie odnowione m.in. zejście do hali (od strony szatni), które od lat było w opłakanym stanie - wręcz stwarzało niebezpieczeństwo wypadków. W samym obiekcie będzie też jaśniej i oszczędniej, dzięki wymianie oświetlenia.

Nie było to pierwsze podejście do przetargu (pierwsze próby były we wrześniu 2017 r.), zatem czasu jest coraz mniej. Od harmonogramu prac wyłonionego wykonawcy będzie zależeć, czy uda się pogodzić roboty budowlane z rozgrywkami ekstraklasy piłki ręcznej. W najgorszym wypadku, seniorki KPR-u Jelenia Góra mogą rozgrywać swoje mecze do końca sezonu w hali Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Karpaczu, natomiast dzieci i młodzież np. w hali Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej przy ul. Lwóweckiej w Jeleniej Górze. Przedstawiciele miejskiej spółki liczą, że po wyłonieniu wykonawcy właściwe prace rozpoczną się w marcu.

Zadania uzyskały dofinansowanie z Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej (środki unijne) oraz z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Tym samym spółka pokrywa ok. 20 proc. wartości inwestycji ze środków własnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group