Piątek, 18 czerwca
Imieniny: Elżbiety, Marka
Czytających: 5656
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wylądowali na „Planet L.U.C” w Kwadracie

Niedziela, 27 listopada 2011, 13:07
Aktualizacja: Poniedziałek, 28 listopada 2011, 8:11
Autor: Agrafka
JELENIA  GÓRA: Wylądowali na „Planet L.U.C” w Kwadracie
Fot. Petr
Pożegnalny koncert z płytą „Planet L.U.C.” zagrał wczoraj Łukasz Rostkowski w Kwadracie. Oryginalnemu występowi towarzyszył beat box Zgasa. Imprezie towarzyszyła intrygująca wystawa CONTRASTS autorstwa Beyond 07.

L.U.C. podczas koncertu przeniósł jeleniogórzan na swoją planetę, gdzie rozpoczęła się wspaniała przygoda z Witu, czyli krainą mitu, w której artysta obala niedoskonałości polskiego systemu „wyciskającego na moralności bliznę”, na dobre rozprawia się ze sztampolandem i sowiecką mentalnością, czyli „byleby mieć ale nie zapłacić ani centa”. Podczas występu nie zabrakło teatralnych wątków, jak np. przeobrażenie się L.U.C. w postać ufoludka oraz „Filozofii trzeciego palca w lewej nodze”.

Płyta „Planet L.U.C.” wydana została w 2008 r. i jak zapowiedział raper występem w Jeleniej Górze żegna się z nią. Warto bowiem podkreślić, że ten oryginalny artysta ma już na swoim koncie kolejne trzy albumy: patriotyczny projekt „39/89 Zrozumieć Polskę”, płytę „PyyKyCyKyTyPff”, w której wszystkie podkłady wykonał formą beat boxu Łukasz Rostkowski oraz najnowsze dzieło, z tego roku, w postaci „Kosmostumostów”, w którym raper powraca do starych brzmień, wykorzystując klimatyczne sample.

- Kosmostumostów płynie z miasta stu mostów, czyli Wrocławia, gdzie mieszkam i przede wszystkim z mojego serca. Jestem już na takim etapie twórczości, że wiem co chcę robić w życiu i na pewno nie jest to zawód prawnika. Tak naprawdę każde miasto jest pewnym mikrokosmosem podzielonym przez mosty, zarówno te rzeczywiste, jak i międzyludzkie, czy systemowe. Mosty to również pewna ponadnurtowość, czyli przełamywanie wszelkich schematów, które można odnaleźć w mojej najnowszej płycie, gdzie powróciłem do samplowania – powiedział Łukasz Rostkowski.

Organizatorzy imprezy zaprosili już L.U.C. na kolejny koncert, podczas którego będzie promował najnowszą płytę „Kosmostumostów”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group