Poniedziałek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 3720
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wykup mieszkań częściowo zablokowany

Wtorek, 10 listopada 2015, 20:25
Aktualizacja: Środa, 11 listopada 2015, 7:57
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wykup mieszkań częściowo zablokowany
Fot. Archiwum Jelonki.com
Z ogromnym oburzeniem spotkało się zarządzenie Prezydenta Jeleniej Góry, który wyłączył ze sprzedaży część mieszkań. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej radni zdecydowali o umożliwieniu ich wykupu.

Decyzją prezydenta wyłączono ze sprzedaży mieszkania w części budynków znajdujących się przy ul. Jana Kiepury, Ignacego Paderewskiego, Tadeusza Sygietyńskiego oraz Wrzosowej. - Trochę mnie to zbulwersowało – przyznaje jedna z zainteresowanych wykupem mieszkania. - Nasz budynek jest w fatalnym stanie, może jako wspólnota byśmy dali radę go doprowadzić do porządku – dodała, nie rozumiejąc powodów decyzji prezydenta.

- Nie dziwię się, że mieszkańcy są oburzeni, bo każdy by chciał kupić mieszkanie, które jest warte grubo ponad 100 tys. zł. – Byłem jednym ze współautorów uchwały dotyczącej sprzedaży mieszkań za 1 proc., ale to dotyczyło mieszkań budowanych przed 1989 rokiem i tych, które były zdekapitalizowane – powiedział wiceprezydent Jerzy Łużniak.

Zdaniem zastępcy Marcina Zawiły, część z tych mieszkań powinna być sprzedana, ale z mniejszą bonifikatą. - Gdyby dzisiaj prezydent zgodził się na sprzedaż tych mieszkań o takiej wartości, to by mógł mieć dyscyplinę finansów publicznych, z tego względu, że uszczupliłby mienie Gminy Jelenia Góra w sposób wyraźny – dodał Jerzy Łużniak.

Czytaj również

Komentarze (44) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group