Wtorek, 23 kwietnia
Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Czytających: 6346
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wykopki na ścieżce nie potrwają wiecznie

Środa, 22 października 2008, 10:44
Aktualizacja: 10:45
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Wykopki na ścieżce nie potrwają wiecznie
Fot. Archiwum
Na Zabobrzu przy ulicy Elsnera nieopodal dyskontu spożywczego Biedronka rozkopano ścieżkę rowerową, na której obecnie ustawiono słupki odgradzające plac budowy. W obronie rowerowej trasy natychmiast stanęli jej użytkownicy. Zastępca dyrektora zarządu dróg i mostów, uspokaja jednak, że ścieżka wróci do pierwotnego stanu za kilka tygodni.

O sprawie dowiedzieliśmy się od naszych czytelników, którzy tuż po rozkopaniu ścieżki rowerowej na odcinku kilkunastu metrów, dzwonili do nas. W sumie odebraliśmy w tej sprawie kilka telefonów.

– To jakiś absurd, niedawno wybudowana ścieżka rowerowa jest teraz kompletnie zdewastowana, a na jej miejscu postawiono jakieś słupki do ogrodzenia czy płotu, które uniemożliwiają przejście pieszych nie wspominając już o jeździe rowerem – powiedziała nam Robert Duński. Ciekawy jestem kto na taki incydent zezwolił i kto zapłaci za tą dewastację.

Tymczasem zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów, Jerzy Bigus wyjaśnia, że zajęcie ścieżki rowerowej jest tylko chwilowe i wynika z prowadzonych nieopodal prac prywatnego właściciela gruntu.
– Nieopodal ścieżki została wykupiona działka, na której teraz nowy właściciel musi przeprowadzić prace dotyczące uzbrojenia terenu, doprowadzenia prądu, wody i kanalizacji itp. – tłumaczy Jerzy Bigus.

Inwestor złożył do nas odpowiednie pismo o wydanie zgody na zajęcie traktu na pewien czas, a my taką zgodę wydaliśmy. Teraz właściciel gruntu ponosi koszty wynajmowania tego pasa, a po zakończeniu prac przywróci ścieżkę do pierwotnego wyglądu. Wydanie zgody było według mnie konieczne, jeśli chcemy, żeby nasze miasto się rozwijało. Jako urząd nie możemy wszystkiego blokować – dodaje.

Wiceszef zarządu dróg i mostów zapewnia również, że ruch jest tam co prawda utrudniony, ale nie niemożliwy. Do dyspozycji pieszych i rowerzystów pozostawiono bowiem na ciągu pieszo-rowerowym stronę chodnika. A wygrodzenie pasa, zdaniem Jerzego Bigusa, było konieczne ze względu na bezpieczeństwo użytkowników traktu.

Z tego co wiem będą tam prowadzone głębokie wykopy, dlatego inwestor miał obowiązek wygrodzenia i zabezpieczenia miejsca prac. My ze swojej strony sprawdzimy, czy zostało to zrobione odpowiednio – zapewnia Jerzy Bigus.
Prace mają tam potrwać około trzech tygodni. Po tym czasie mieszkańcy Zabobrza będą mogli ponownie korzystać ze ścieżki na całej jej szerokości.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy uważam że Poczta Polska:

Oddanych
głosów
781
wymaga dużej restrukturyzacji
66%
wymaga likwidacji
19%
jest dobrze jak jest
16%
 
Głos ulicy
Zagłosujemy na obecnego burmistrza
 
Miej świadomość
Sąsiedzi w kieszeni Putina?
 
Rozmowy Jelonki
Dzieci wypoczywały w Brennej
 
112
Kto podpalił Biedronkę?
 
Karkonosze
Jelenia Góra zielona, Śnieżka biała
 
Polityka
Jelenia Góra: Jerzy Łużniak zostaje w urzędzie
 
Polityka
Jerzy Łużniak nadal prezydentem!
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group