Poniedziałek, 19 października
Imieniny: Pawła, Piotra, Jana
Czytających: 6209
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wykopki na ścieżce nie potrwają wiecznie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 22 października 2008, 10:44
Aktualizacja: 10:45
Autor: Angela
Fot. Archiwum
Na Zabobrzu przy ulicy Elsnera nieopodal dyskontu spożywczego Biedronka rozkopano ścieżkę rowerową, na której obecnie ustawiono słupki odgradzające plac budowy. W obronie rowerowej trasy natychmiast stanęli jej użytkownicy. Zastępca dyrektora zarządu dróg i mostów, uspokaja jednak, że ścieżka wróci do pierwotnego stanu za kilka tygodni.

O sprawie dowiedzieliśmy się od naszych czytelników, którzy tuż po rozkopaniu ścieżki rowerowej na odcinku kilkunastu metrów, dzwonili do nas. W sumie odebraliśmy w tej sprawie kilka telefonów.

– To jakiś absurd, niedawno wybudowana ścieżka rowerowa jest teraz kompletnie zdewastowana, a na jej miejscu postawiono jakieś słupki do ogrodzenia czy płotu, które uniemożliwiają przejście pieszych nie wspominając już o jeździe rowerem – powiedziała nam Robert Duński. Ciekawy jestem kto na taki incydent zezwolił i kto zapłaci za tą dewastację.

Tymczasem zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów, Jerzy Bigus wyjaśnia, że zajęcie ścieżki rowerowej jest tylko chwilowe i wynika z prowadzonych nieopodal prac prywatnego właściciela gruntu.
– Nieopodal ścieżki została wykupiona działka, na której teraz nowy właściciel musi przeprowadzić prace dotyczące uzbrojenia terenu, doprowadzenia prądu, wody i kanalizacji itp. – tłumaczy Jerzy Bigus.

Inwestor złożył do nas odpowiednie pismo o wydanie zgody na zajęcie traktu na pewien czas, a my taką zgodę wydaliśmy. Teraz właściciel gruntu ponosi koszty wynajmowania tego pasa, a po zakończeniu prac przywróci ścieżkę do pierwotnego wyglądu. Wydanie zgody było według mnie konieczne, jeśli chcemy, żeby nasze miasto się rozwijało. Jako urząd nie możemy wszystkiego blokować – dodaje.

Wiceszef zarządu dróg i mostów zapewnia również, że ruch jest tam co prawda utrudniony, ale nie niemożliwy. Do dyspozycji pieszych i rowerzystów pozostawiono bowiem na ciągu pieszo-rowerowym stronę chodnika. A wygrodzenie pasa, zdaniem Jerzego Bigusa, było konieczne ze względu na bezpieczeństwo użytkowników traktu.

Z tego co wiem będą tam prowadzone głębokie wykopy, dlatego inwestor miał obowiązek wygrodzenia i zabezpieczenia miejsca prac. My ze swojej strony sprawdzimy, czy zostało to zrobione odpowiednio – zapewnia Jerzy Bigus.
Prace mają tam potrwać około trzech tygodni. Po tym czasie mieszkańcy Zabobrza będą mogli ponownie korzystać ze ścieżki na całej jej szerokości.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~_ojdiridirachciach___ 22-10-2008 12:23
Trzeba było kopać bez ogrodzenia. Wieczorem do dziury wpadaliby rowerzyści bez świateł ...i w ten sposób nastąpiłaby poprawa bezpieczeństwa na drogach :)
~Droga rowerowa 22-10-2008 13:11
Droga rowerowa - to odpowiednio oznakowana droga lub jej część, przeznaczona dla ruchu rowerowego. W Prawie o ruchu drogowym droga rowerowa, będąca częścią drogi publicznej jest oficjalnie określana nazwą droga dla rowerów. Drogi rowerowej (potocznie nazywanej ścieżką rowerową) nie należy mylić z turystycznymi trasami rowerowymi. Prezes Towarzystwa Kolarskiego I-KTK-N Zbigniew Leszek
piipi 22-10-2008 13:31
..co sie dziwicie !.~To sa tz."wilcze doly",ktore zawsze istnialy i np. w Sredniowieczu takie doly mialy dodatkowa "atrakcje"- pale wbite w ziemie pionowo.Mialy one za cel unieszkodliwienie przeciwnika. W czasach wspolczesnych moga pelnic funkcje w ..TERAPII przeciw- alkoholowej.
~sumienie narodu 22-10-2008 14:52
Te pretensje jakiegoś Duńskiego to stek bzdur. Wyjeto po kilka kostek, i wkopano pale. Potem spokojnie się to założy spowrotem. A jeżdżenie rowerem o tej porze roku to paranoja. Obok drogi jest plac należący do Biedronki, przez który spora pielgrzymka popędzić może. Ten gość ma jakieś klimakterium, czy moze zespół napięcia jakowyś...
~Toja 22-10-2008 15:00
A może ktoś się zainteresuje tą ścieżka rowerową. Bo do tej pory po tej ścieżce jeżdżą nie tylko rowery ale również samochody do pijalni, taryfy itp. pojazdy

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group