Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 9295
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wykonawca galerii Focus Mall znikł

Czwartek, 6 października 2011, 8:44
Aktualizacja: 19:42
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Wykonawca galerii Focus Mall znikł
Fot. Angela
W firmie Parkridge, która przy ul. Kilińskiego w Jeleniej Górze miała wybudować galerię z kinem oraz łącznik drogowy między ul. Kilińskiego a Osiedlem Robotniczym, nikt nie odbiera telefonów oraz nie odpisuje na korespondencję urzędu miasta. Samorządowcy zapowiadają zakończenie kilkuletniej gry w nierzetelnym wykonawcą.

Choć jeszcze nie tak dawno temu przedstawiciel firmy Parkridge zapewniał władze miasta oraz naszych dziennikarzy, że inwestor ma tylko tymczasowe kłopoty finansowe przez ogólnoświatowy kryzys gospodarczy, ale inwestycja będzie wykonana w terminie, na placu przy ul. Kilińskiego nic się nie dzieje.

Jedynymi krokami, które zostały podjęte przez firmę Parkridge to przełożenie na przełomie roku sieci wodnej, elektrycznej i telekomunikacyjnej. Parkridge zleciło też podwykonawcy prowadzącemu rewitalizację kanału Młynówka, wybudowanie mostku łączącego ul. Kilińskiego z Osiedlem Robotniczym. Prace jednak stanęły, bo Parkridge nie wywiązywał się z płacenia z wykonaną usługę.

– Od kilku tygodni w firmie Parkridge nie odbierają od nas telefonu i nie odpisują na pisma. Jeśli sytuacja się nie zmieni poczekamy do upływu terminów zawartych w umowach, wypowiemy dzierżawę i nałożymy na inwestora należne nam kary odszkodowawcze za niewywiązanie się z umowy. Rozważamy też możliwość dokończenia budowy łącznika drogowego przez rzekę Młynówka za własne pieniądze, a następnie obciążenia tymi kosztami firmę Parkridge – mówi Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry.

Sprawa dotycząca tego terenu i całej inwestycji ma się rozstrzygnąć do końca tego roku. Sam grunt po byłym targowisku miejskim stoi niezagospodarowany od stycznia 2000 roku. Galeria Focus Mall jest drugim projektem, który miał tu zostać zrealizowany. Budowa pierwszego, galerii Forum Centrum, nie powiodła się.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (33)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
287
Nigdy
19%
Rzadko
43%
Czasami
24%
Często
14%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Koszykówka
Wichoś walczy z Liderem
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group