Wtorek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Brygidy
Czytających: 11837
Zalogowanych: 51
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wykłady, warsztaty i wystawa na Festiwalu Teatrów Ulicznych

Niedziela, 28 lipca 2013, 8:19
Aktualizacja: Poniedziałek, 29 lipca 2013, 6:57
Autor: Elster
Jelenia Góra: Wykłady, warsztaty i wystawa na Festiwalu Teatrów Ulicznych
Fot. Organizator
W czwartek, 1 sierpnia, rozpoczyna się Festiwal „31 lat Teatrów Ulicznych w Polsce”. Projekt Agencji Koncertowo–Wydawniczej SOLO obok zaproszonych teatrów z Polski, Hiszpanii i Kraju Beskitów przewiduje także wykłady, warsztaty teatralne i wystawę fotografii.

W tym roku w programie znalazła się trzydniowa sesja warsztatowa - w dniach od 30 lipca do 1 sierpnia w BWA. Warsztaty improwizacji teatralnej pt. „Migrar” poprowadzi hiszpańska grupa Kamchàtka, młody zespół teatru ulicznego, stworzony przez grupę artystów uprawiających różne dyscypliny sztuki. W swoich spektaklach badają oni przestrzeń publiczną i nawiązują dialog z widzami.

Warsztaty są bezpłatne. Osoby zainteresowane uczestnictwem w warsztatach, muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy (do pobrania na dole strony http://www.agencjasolo.pl/e/31-teatrow-ulicznych-w-polsce) i odesłać na adres: aglownia@agencjasolo.pl . Dodatkowe informacje - tel. 697 56-58-40.

Poza warsztatami – 1 sierpnia (czwartek) o godz. 16.00 w BWA - wykład „Teatr Uliczny w Polsce” wygłosi Jerzy Zoń, na co dzień szef Teatru KTO z Krakowa, który w latach 1989-95 pełnił funkcję dyrektora Teatru im. Norwida w Jeleniej Górze. Swój pierwszy spektakl uliczny „Parada ponurych” wystawił podczas jubileuszowego 5. festiwalu w Jeleniej Górze w 1986 r. To wtedy zafascynował się przestrzenią i pirotechniką. Sześć lat później założył analogiczny festiwal w Krakowie.

Z kolei dzień później – 2 sierpnia (piątek) o godz. 16.00 w BWA – Jordi Bertran, aktualnie dyrektor wykonawczy Fundacji Śródziemnomorskiej FIRA, opowie historię Teatrów Ulicznych w Hiszpanii.

W różnych miejscach Jeleniej Góry (m.in. punktach usługowych czy w witrynach sklepowych) do 2 sierpnia można oglądać zdjęcia, ilustrujące historię Festiwalu Teatrów Ulicznych w Jeleniej Górze. Autorem zdjęć jest Jacek Jaśko, który swoje prace poza Polską pokazywał m.in. w Aarhus (Dania), Berlinie, Hunfled, Monschau, Weisswasser (Niemcy).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz koleją?

Oddanych
głosów
423
Tak, często
14%
Czasami
46%
Nigdy
9%
Nie, wolę autobus
3%
Nie, bo mam samochód
28%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Ile wody powinniśmy pić w ciągu doby?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Aktualności
Pełnia w Karkonoszach. Czy komuś przeszkadza księżyc?
 
Aktualności
Z Jeleniej Góry w Himalaje
 
Turystyka
Z taśmy do kolejki
 
Aktualności
Pograli, posprzątali i pojechali
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group