Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 6379
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wykłady, warsztaty i wystawa na Festiwalu Teatrów Ulicznych

Niedziela, 28 lipca 2013, 8:19
Aktualizacja: Poniedziałek, 29 lipca 2013, 6:57
Autor: Elster
Jelenia Góra: Wykłady, warsztaty i wystawa na Festiwalu Teatrów Ulicznych
Fot. Organizator
W czwartek, 1 sierpnia, rozpoczyna się Festiwal „31 lat Teatrów Ulicznych w Polsce”. Projekt Agencji Koncertowo–Wydawniczej SOLO obok zaproszonych teatrów z Polski, Hiszpanii i Kraju Beskitów przewiduje także wykłady, warsztaty teatralne i wystawę fotografii.

W tym roku w programie znalazła się trzydniowa sesja warsztatowa - w dniach od 30 lipca do 1 sierpnia w BWA. Warsztaty improwizacji teatralnej pt. „Migrar” poprowadzi hiszpańska grupa Kamchàtka, młody zespół teatru ulicznego, stworzony przez grupę artystów uprawiających różne dyscypliny sztuki. W swoich spektaklach badają oni przestrzeń publiczną i nawiązują dialog z widzami.

Warsztaty są bezpłatne. Osoby zainteresowane uczestnictwem w warsztatach, muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy (do pobrania na dole strony http://www.agencjasolo.pl/e/31-teatrow-ulicznych-w-polsce) i odesłać na adres: aglownia@agencjasolo.pl . Dodatkowe informacje - tel. 697 56-58-40.

Poza warsztatami – 1 sierpnia (czwartek) o godz. 16.00 w BWA - wykład „Teatr Uliczny w Polsce” wygłosi Jerzy Zoń, na co dzień szef Teatru KTO z Krakowa, który w latach 1989-95 pełnił funkcję dyrektora Teatru im. Norwida w Jeleniej Górze. Swój pierwszy spektakl uliczny „Parada ponurych” wystawił podczas jubileuszowego 5. festiwalu w Jeleniej Górze w 1986 r. To wtedy zafascynował się przestrzenią i pirotechniką. Sześć lat później założył analogiczny festiwal w Krakowie.

Z kolei dzień później – 2 sierpnia (piątek) o godz. 16.00 w BWA – Jordi Bertran, aktualnie dyrektor wykonawczy Fundacji Śródziemnomorskiej FIRA, opowie historię Teatrów Ulicznych w Hiszpanii.

W różnych miejscach Jeleniej Góry (m.in. punktach usługowych czy w witrynach sklepowych) do 2 sierpnia można oglądać zdjęcia, ilustrujące historię Festiwalu Teatrów Ulicznych w Jeleniej Górze. Autorem zdjęć jest Jacek Jaśko, który swoje prace poza Polską pokazywał m.in. w Aarhus (Dania), Berlinie, Hunfled, Monschau, Weisswasser (Niemcy).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group