Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 5686
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wykłady o buddyzmie – w weekend

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 30 marca 2017, 8:27
Aktualizacja: 8:33
Autor: Org
Fot. Organizator
Nauczyciel buddyjski Daniel Wysocki wygłosi w Jeleniej Górze dwa wykłady zatytułowane „Buddyzm na zachodzie”, oraz „Buddyzm – droga do szczęścia”.

Wykłady odbędą się w sobotę, 1 kwietnia o godz. 17:00 w Muzeum Przyrodniczym w Cieplicach oraz w niedzielę, 2 kwietnia w Jeleniogórskim Centrum Kultury przy ulicy 1 Maja 60, również o godz. 17:00.
Seria wykładów buddyjskiego nauczyciela w Jeleniej Górze poprzedza wydarzenie jakim będą wykłady Lamy Ole Nydahla od 7 do 9 kwietnia w Hali Stulecia we Wrocławiu.

Daniel Wysocki jest związany z buddyzmem od ponad 20 lat. Wspierał rozwój ośrodków w Gliwicach, Helsinkach, a także Killarney. Obecnie koordynuje pracę ośrodka odosobnieniowego w Nagodzicach.

Organizatorem wydarzenia jest Buddyjski Ośrodek Medytacyjny Diamentowej Drogi w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~jajko koguta 30-03-2017 9:45
Buddyzm różni się od pozostałych "izmów" tym że jest jedyną prawdziwą religią.....a właściwie nią nie jest. Jest drogą do samopoznania i do wewnętrznej wolności która odkrywa to, co zakrywają wszystkie tzw "religie" świata - dążące do zniewolenia człowieka. Buddyzm kieruje na drogę wolności i zmienia postrzeganie świata. Uświadamia nam że to MY jesteśmy Bogiem którego szukamy.
~abc 30-03-2017 11:20
Jeśli twierdzisz, że jesteś bogiem to powiedz jakie liczby padną w najbliższym lotku.
rymcycymcy 30-03-2017 11:29
| ~jajko koguta | ...jajko !!! ...nie mów mu ..nie mów !!! :)
~tylko 30-03-2017 11:36
psychopaci atakują Buddyzm.Religię bez wojen.
~@tylko 30-03-2017 11:56
to w jakim celu mnisi (buddyjscy) z klasztoru Szaolin opanowują do perfekcji sztuke łamania karków i rozłupywania czaszek?
~tylko 30-03-2017 12:42
aby się bronić.Czy to oni wybili Aborygenów ,Inków ,.i ludy Afryki?
~Kominiarz 30-03-2017 13:08
To filmy Bruce Lee utalentowanego lecz nie micha klasztoru Shaolin dały taki zfałszowany obraz istoty nauk sztuk walki. Adepci szanują wszelkie życie istot czujących a celem długoletniej żmudnej praktyki jest rozwój duchowy a nie umiejętność zabicia kogoś pałeczką do ryżu czy przetrącenie karku jednym ciosem naj
~` 30-03-2017 13:37
Diamentowa droga do szaleństwa. Bez prawdziwych guru odpowiedniego przygotowania intelektualnego, psychicznego i fizycznego oraz nieustannej codziennej współpracy z kimś kto po prostu praktykuje od wielu lat praktykowanie tantry bywa bardzo niezdrowe.
~jajko koguta 30-03-2017 15:27
Buddyzm to nie "moda" lecz sposób życia...jeżeli ktoś "wierzy" w to pierwsze, to nie powinien nawet zaczynać interesować się tą drogą bo wyrządzi mu ona więcej krzywdy niż żyłby bez niej....na każdego przyjdzie odpowiedni czas i pora:)
~jajko koguta 30-03-2017 16:48
Buddyzm to nie "moda" lecz sposób życia...jeżeli ktoś "wierzy" w to pierwsze, to nie powinien nawet zaczynać interesować się tą drogą bo wyrządzi mu ona więcej krzywdy niż żyłby bez niej....na każdego przyjdzie odpowiedni czas i pora:)
~gość 30-03-2017 19:07
W Buddyzmie pełno jest takich guru, którzy doznali oświecenia i zostali bogami. Tylko ciekawe, że żaden z nich nie potrafi podać 6 cyfr, które padną w totka. Tacy z nich bogowie, że niczego nie moga stworzyć nawet puszki coli. Buddyzm to "religia pokoju" co nie przeszkadza buddystom szkolić siœ sztukach zabijania i prowadzić krwawych wojen o władze i bogactwo (pl.wikipedia.org/wiki/Sōhei)
~gość 30-03-2017 19:19
Ideologia Buddyzmu sprowadza się do zlikwidowania ego. Buddyści nauczają - musisz zabić swoje ego (Ja) pozbawić się wszelkich pragnień, zrezygnować z celów, marzeń, ambicji. Jak to zrobisz staniesz się szcześliwy. Równie dobrze mogli by powiedzieć - strzel se w łeb, pozbawisz się ego i natychmiast osiągniesz nirwane czyli "wielką pustkę" lub "wielke nic"
~go gość 30-03-2017 19:35
Bo właśnie ego jest największą przeszkodą do osiągnięcia oświecenia i wyzwolenia człowieka, dlatego egotyczny rozum nie zrozumie natury buddyzmu, jeśli najpierw "nie odpadnie" a prawdziwą naturą człowieka jest właśnie życie bez pragnień i ambicji...... Nie zrozumie tego ten kto uczucia tego nie doświadczył. Jest takie powiedzenie: "pragnieniami jest wybrukowana droga do piekła".... Dla ścisłości "piekło" to nie jest jakieś konkretne miejsce, lecz stan umysłu, tak jak "niebo" A bycie Bogiem mój drogi nie ma nic wspólnego z tymi Twoimi liczbami totka-lotka, tylko rozum i ego właśnie:)
~gość 30-03-2017 20:05
EGO to jest twoje JA, twoja osoba, samoświadmość. Jeśli będziesz starał się to zlikwidować, to tak jak byś chciał zlikwidować siebie samego. Kilka tysięcy lat temu takie gadanie mogło wydawać się ludziom bardzo mądre ale teraz każdy kto ma troche inteligencji oceni je jako nic nie warty bełkot.
~jajko koguta 30-03-2017 20:44
Ego to tożsamość twojego umysłu, ale TY nie jesteś przecież swoim umysłem, masz myśli (myślisz), jest to coś w Twojej głowie - ale TY nie jesteś nimi (myślami). To jak Twoja ręka czy noga, jest ona tylko częścią Twojego ciała, ale TY nie jesteś przecież ręką czy nogą. To kim naprawdę jesteś jest ponad rozumem i jego iluzją, ponad ego. Tak jak napisałem wcześniej, dopóki nie odrzuci się egotycznego umysłu, czyli (iluzorycznej zasłony) nie ma się wstępu do wyższego zrozumienia zagadnienia "bycia istotą ludzką", trzeba się zadowalać iluzją i tym co ta iluzja przedstawia i wierzyć w zabobony religijne lub skupić się na świecie doczesnym (materialnym).
~ 31-03-2017 11:14
Ego nie jest czymś co buddyzm próbuje zniszczyć. Jest ono i zawsze było iluzją, której nieoświecony umysł kurczowo się trzyma. Praktyka buddyjska stawia za cel rozpuszczenie tej iluzji i doświadczania zjawisk "takimi jakie są". Budda nie nauczał po to, żeby ludzkość popadła w nihilizm i "palnęła sobie w łeb". Po prostu stwierdził, że im bliżej ludzie są swojej prawdziwej, wolnej od ego natury tym bliżej jest im do absolutnej wolności i szczęścia. Ludzkie szczęście jest uznawane w buddyzmie za najwyższą wartość.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group