Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 8737
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wykład otwarty Leszka Balcerowicza na UE

Środa, 12 listopada 2014, 8:31
Aktualizacja: 8:34
Autor: Manu
Jelenia Góra: Wykład otwarty Leszka Balcerowicza na UE
Fot. Organizator
14. listopada o godz. 10.00 w auli Wydziału Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu (przy ul. Kochanowskiego 8) odbędzie się spotkanie z Leszkiem Balcerowiczem.

Już od godziny 9.30 będzie można nabyć książkę pt. “Balcerowicz: Trzeba się bić - opowieść biograficzna”, a po spotkaniu zdobyć dedykację autora.

O czym Leszek Balcerowicz marzył w młodości? Dlaczego został ekonomistą? Jak doszło do tego, że został wicepremierem w przełomowym rządzie Tadeusza Mazowieckiego? Jak wyglądały kulisy wprowadzania “planu Balcerowicza”? Jak tłumaczy powody kryzysów w kapitalistycznym świecie? Jaką ma receptę na dobre państwo? Kiedy Polska może dogonić Zachód? – odpowiedzi na te pytania będzie można uzyskać podczas spotkania.

Leszek Balcerowicz (rocznik 1947) - ekonomista, profesor Szkoły Głównej Handlowej (SGH) w Warszawie. Posiada dyplom MBA St. John's University w Nowym Jorku. Jest autorem reform ekonomicznych przeprowadzonych po upadku komunizmu w roku 1989 w Polsce. Był wicepremierem i ministrem finansów w pierwszym po II Wojnie Światowej niekomunistycznym rządzie RP. W latach 2001-2007 pełnił funkcję prezesa Narodowego Banku Polskiego; doktor honoris causa ponad 20 uczelni krajowych i zagranicznych; autor ponad 100 publikacji o tematyce ekonomicznej wydanych w kraju i zagranicą; wyróżniany prestiżowymi nagrodami i odznaczeniami polskimi i międzynarodowymi, w tym - Orderem Orła Białego - najwyższym polskim odznaczeniem państwowym, które otrzymał w 2005 r. za wkład w transformację ustrojową w Polsce. W 2007 r. założył think-tank – Fundację Forum Obywatelskiego Rozwoju - FOR, w której pełni funkcję przewodniczącego rady.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group