Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 6489
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wykazywali się wiedzą z zakresu turystyki

Piątek, 5 stycznia 2018, 8:27
Aktualizacja: 21:31
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wykazywali się wiedzą z zakresu turystyki
Fot. Przemek Kaczałko
W Zespole Szkół Ekonomiczno–Turystycznych w Jeleniej Górze odbyła się wczoraj (4.01) V edycja okręgowego etapu Olimpiady Wiedzy o Turystyce. Już wkrótce X edycja Olimpiady Hotelarskiej, który również tradycyjnie odbędzie się w popularnym "Ekonomie".

W tym roku uczestnikami okręgowego etapu byli uczniowie z trzech województw: dolnośląskiego, opolskiego i lubuskiego. - To są najlepsi uczniowie, których kształci się w zawodzie technik hotelarstwa lub technik obsługi turystycznej - powiedziała Joanna Marczewska, dyrektor ZSE-T. Z jeleniogórskiej placówki do drugiego etapu dostały się dwie uczennice: Aleksandra Trela oraz Kornelia Radziwon. - W tym roku udało się dostać do etapu okręgowego. Przygotowałyśmy się z naszą panią profesor, ćwiczyłyśmy różne zadania, przeglądałyśmy różne źródła wiedzy, internet - powiedziała Ola Trela, uczennica klasy maturalnej. - Pani od przedmiotu zawodowego przekazała nam dużo wiedzy i myślę, że jesteśmy dobrze przygotowane. Tak daleko doszłyśmy, że możemy być z siebie dumne - dodała Kornelia Radziwon.

Tematem półfinału była turystyka realizowana w sposób wyjątkowy, odmienny i miejsca, gdzie jest taka turystyka kreowana. W Polsce i na całym świecie jest wiele miejsc, gdzie uprawia się turystykę. Aby skutecznie pozyskać gościa, trzeba go czymś przyciągnąć - są to np. miejsca, gdzie uprawia się sport ekstremalny, czy turystykę niszową - tłumaczy dyrektorka.

Wkrótce poznamy wyniki półfinałów, a ogólnopolski finał odbędzie się jak co roku - w Kołobrzegu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group