Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 3004
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wyjątkowy prezent dla seniorów

Środa, 23 stycznia 2008, 19:34
Aktualizacja: 19:35
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Wyjątkowy prezent dla seniorów
Fot. Angela
W Miejskim Przedszkolu nr 14 dzieci dla dziadków i babć otworzyły serca i umysły. Mimo swojej niepełnosprawności pokazały jak bardzo kochają swoich bliskich śpiewając i recytując wierszyki. Widok był niecodzienny i niecodzienne były również emocje zaproszonych.

Dzieci zorganizowały przepiękne występy dla pensjonariuszy z Domu Pomocy Społecznej „Pogodna Jesień” czyli tak zwanych „dziadków i babć” z sąsiedztwa. Najwięcej wzruszenia w zaproszonych gościach wzbudził fakt, że w wielu przypadkach to święto było przyczynkiem do pierwszego publicznego występu wielu dzieci.

Niesamowite wrażenie zrobił solowy śpiew Maćka Kamińskiego, chłopca z mózgowym porażeniem dziecięcym i niedowidzeniem, który zachwycił całą publiczność – mówi Joanna Konopka, dyrektor przedszkola.

Do przyjęcia gości sumiennie przygotowywały się dzieci ze wszystkich grup wiekowych , które zaprezentowały bogaty program artystyczny. W tym roku w programie przedstawiono Jasełka przygotowane przez pięciolatki, występy taneczne i recytatorskie maluchów i średniaków oraz przepiękne pastorałki śpiewane przez dzieci starsze.

Ponadto każdy z gości został obdarowany prezentami wykonanymi przez wszystkie dzieci. Wśród nich znalazły się miedzy innymi zakładki do książek, ramki do zdjęć z przedszkolnymi fotografiami wnucząt, prześlicznie ozdobione słoiczki z tzw. „kolorowym śniegiem z marzeń” oraz cenne wyklejane laurki. Po części oficjalnej i artystycznej odbył się wspólny poczęstunek przygotowany przez dzieci oraz rodziców.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
100
Coraz lepiej
25%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
16%
Wciąż fatalnie
22%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group