Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 4085
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wyjątkowy prezent dla seniorów

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 23 stycznia 2008, 19:34
Aktualizacja: 19:35
Autor: Angela
Fot. Angela
W Miejskim Przedszkolu nr 14 dzieci dla dziadków i babć otworzyły serca i umysły. Mimo swojej niepełnosprawności pokazały jak bardzo kochają swoich bliskich śpiewając i recytując wierszyki. Widok był niecodzienny i niecodzienne były również emocje zaproszonych.

Dzieci zorganizowały przepiękne występy dla pensjonariuszy z Domu Pomocy Społecznej „Pogodna Jesień” czyli tak zwanych „dziadków i babć” z sąsiedztwa. Najwięcej wzruszenia w zaproszonych gościach wzbudził fakt, że w wielu przypadkach to święto było przyczynkiem do pierwszego publicznego występu wielu dzieci.

Niesamowite wrażenie zrobił solowy śpiew Maćka Kamińskiego, chłopca z mózgowym porażeniem dziecięcym i niedowidzeniem, który zachwycił całą publiczność – mówi Joanna Konopka, dyrektor przedszkola.

Do przyjęcia gości sumiennie przygotowywały się dzieci ze wszystkich grup wiekowych , które zaprezentowały bogaty program artystyczny. W tym roku w programie przedstawiono Jasełka przygotowane przez pięciolatki, występy taneczne i recytatorskie maluchów i średniaków oraz przepiękne pastorałki śpiewane przez dzieci starsze.

Ponadto każdy z gości został obdarowany prezentami wykonanymi przez wszystkie dzieci. Wśród nich znalazły się miedzy innymi zakładki do książek, ramki do zdjęć z przedszkolnymi fotografiami wnucząt, prześlicznie ozdobione słoiczki z tzw. „kolorowym śniegiem z marzeń” oraz cenne wyklejane laurki. Po części oficjalnej i artystycznej odbył się wspólny poczęstunek przygotowany przez dzieci oraz rodziców.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~**babcia z 14*** 23-01-2008 21:56
Występy były cudowne. Rzeczywiście mamy wspaniałe wnuczęta. Wielkie podziękowania dla nauczycieli, pani dyrektor i wszystkich pracowników za wspaniałe serce, które okazują na codzień wszystkim dzieciom. JESTEŚCIE CUDOWNI W SWOJEJ PRACY. W imieniu wszystkich babć i dziadków DZIĘKUJEMY!
~~~DZIADEK~~ 23-01-2008 22:09
Zawsze wiedziałem, że to jest niezwykłe przedszkole. Teraz jestem o tym przekonany na 200%. Życzę wszystkim takiim takiej opieki i podejścia do dzieci jak to jest w 14. Miałem tam starsze wnuki i potwierdzam po obejrzeniu tegorocznego występu. Oni są niesamowici w tym co robią. Gdybym nie wiedział, że tam jest kilkanaście dzieci niepełnosprawnych to tylko te "słabochodzące" widać bo im ktoś jeszcze pomaga ale innych to tam nie zauważysz a wszystkie równożędnie bawią się, tańczą i śpiewają. Wielkie ukłony dla wszystkich pracujących w tym przedskzolu a w szczególności dla pani dyrektor - mója wnuczka mówi często "ciocia Asia" i to jest prawda. Tam jest jak w rodzinie.
~))rodzice)) 25-01-2008 10:01
Przylączamy sie do tego co powiedzia~~~~DZIADEK~~ To naprawdę wyjątkowe przedszkole. Nasze dziecko chodzi tam od września i widać, że jest niesamowita zmiana w nim przez ten okres. Cakiem inaczej reaguje na rówieśników i o wiele lepiej umie znależć się w trudnych sytuacjach. Poprzednio chodzio do jednego z jeleniogórskich przedszkoli i nie bylo takich zauważalnych zmian na lepsze. Dziękujemy paniom i wszystkim pracownikom z MP14.
~Janusz 29-01-2008 9:51
Mój wnuczek także uczęszcza do tego przedszkola już od 3 lat, wtedy było to jeszcze przedszkole masowe, obecnie integracyjne. Opieka i profdesjonalne podejście do jego schorzenia od początku budziły nasz podziw. Takie spotkania z okazji m.in. Dnia Babci i Dziadka wzruszają, dzieci zaprezentowały umiejętności, których byśmy się po nich nie spodziewali. Chylę czoła przed wspaniałymi wychowawczyniami, zdając sobie sprawę, jak wiele pracy włożyły w przygotowanie tak wspaniałych występów, szczególnie, że nie do wszystkich dzieci w jednakowy sposób można dotrzeć. Dziękuję za ten wspaniały dzień.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group