Piątek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 8983
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wyjątkowy pokaz mody

Poniedziałek, 24 września 2018, 12:47
Aktualizacja: Czwartek, 4 października 2018, 7:32
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wyjątkowy pokaz mody
Fot. Przemek Kaczałko
W sobotę (22.09) w Galerii Sudeckiej odbywał się IV Charytatywny Maraton Ekologiczny "Wybieram zdrowie", w ramach którego organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji. Tego dnia w obiekcie handlowym na Zabobrzu biło serce Kotliny Jeleniogórskiej, bowiem ilość czynionego dobra odpowiadała urodzie naszego regionu.

Podczas imprezy odbył się szereg występów artystycznych. Muzycznie zaprezentowali się: Jacek Ziobro, Adam Jęczmyk, Aneta Kolendo i zespół Perfectum oraz Interact. Jeleniogórski satyryk wystąpił też z programem kabaretowym, a w programie znalazł się też taniec break dance w wykonaniu Adasia Nadolskiego oraz występ niepełnosprawnego saksofonisty Łukasza Schmidta. Niezwykły był pokaz mody w wykonaniu niepełnosprawnych dzieci i młodzieży.

Jak podkreślają organizatorzy, serdecznych ludzi w Kotlinie Jeleniogórskiej jest wielu, a w tegorocznej edycji maratonu postanowiono sprawić radość szerszemu gronu osób. Zbierano pieniądze do puszki, a także prowadzono licytacje z cennymi darami od ludzi wielkich serc.

- Zbieramy na Filipka Janasa, który jest po dziecięcym porażeniu mózgowym - ma wodogłowie, niedosłyszy, ma padaczkę lekooporną, ale już robi postępy, zaczyna stawać na nóżki - powiedziała Lucyna Musiał, prezes Stowarzyszenia Pomocy Chorym im. Jana Musiała. - Pomoc Filipkowi jest mi bardzo bliska, bo z takimi samymi powikłaniami urodził się mój syn. On w tej chwili chodzi, brał udział w pokazie mody i mam nadzieję, że z Filipkiem będzie tak samo - dodała L. Musiał.
- Filipek po terapii komórek macierzystych pięknie zaczął mówić, prawa rączka jest coraz bardziej sprawna, a lewa pięknie łapie, więc to ogromny sukces. Przed nami jeszcze trzy podania komórek macierzystych i ciągła rehabilitacja, która jest satysfakcjonująca, bo widzimy efekty - powiedziała Iza Janas, mama Filipka.

Wyjątkowi modele i modelki byli szczęśliwi, że mogą przyłączyć się do szczytnej akcji. Był to dla nich pierwszy pokaz mody, w którym występowali.

- Był stres, bardzo się denerwowałam, nawet na próbie. Publiczność bardzo mi pomogła, brawa były niesamowite. Najważniejsze, że mogłam pomóc Filipkowi - wyznała Nikola Pawłowska, jedna z modelek. - Chciałabym, aby do rządu dotarło, że my też potrafimy i mamy potencjał, charyzmę. Nie możemy ciągle siedzieć w domu, bo to nas zatyka. Osoby niepełnosprawne bez względu czy są z Zespołem Downa, na wózku itd. chcą pokazać, że się nie poddają - dodała Nikola z Kowar.

W trakcie wydarzenia udało się zebrać w sumie niemal 7 tysięcy złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

26
93%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
4%
Smuci
0
0%
Złości
1
4%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
1154
Tak
11%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
25%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Aktualności
Mieszkańcy z prezydentem
 
112
Zderzenie na Mickiewicza
 
112
Dym z komina
 
112
Akcja "Gruchot"
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group