Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Poniedziałek, 22 grudnia
Imieniny: Honoraty, Zenona
Czytających: 11709
Zalogowanych: 86
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Wyjątkowy koncert w Karpaczu

Środa, 7 maja 2025, 10:00
Autor: WAC
Karpacz: Wyjątkowy koncert w Karpaczu
Fot. Starostwo Powiatowe
W sobotę, 10 maja o godz. 18:00, w Kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Karpaczu odbędzie się wyjątkowy koncert „Hallowed be the name of Jesus” - „Uświęcony imieniem Jezus”.

Wydarzenie pierwotnie zaplanowane było na poniedziałek wielkanocny, 21 kwietnia, jednak z uwagi na śmierć papieża Franciszka, która miała miejsce tego dnia, zostało przełożone z powodów organizacyjnych i z szacunku dla okoliczności.

Publiczność będzie miała okazję wysłuchać poruszającego programu muzycznego w wykonaniu zespołu Spirituals Singers Band, w którym znajdą się utwory z gatunku gospel, spirituals, evergreen, a także interpretacje wybranych piosenek zespołu The Beatles. Koncert ma charakter otwarty – zaproszeni są zarówno mieszkańcy, jak i turyści oraz wszyscy, którzy chcą spędzić wieczór przy dobrej muzyce w duchowej atmosferze.

Wydarzenie organizowane jest przez Powiat Karkonoski we współpracy z Parafią Nawiedzenia NMP w Karpaczu. Współorganizatorem koncertu jest Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu (OKiS) – instytucja kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego, przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Projekt odbywa się pod Patronatem Honorowym Przewodniczącego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego i jest współfinansowany ze środków budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Spirituals Singers Band to znany i ceniony w Polsce zespół wokalny, założony w 1978 roku we Wrocławiu. Grupa specjalizuje się w muzyce gospel, spirituals, jazzie i klasycznych standardach rozrywkowych. Charakteryzuje się niezwykle dopracowanymi aranżacjami, bogatym brzmieniem i energią sceniczną. Od lat występuje na krajowych i międzynarodowych scenach, zdobywając uznanie zarówno krytyków, jak i publiczności.

Twoja reakcja na artykuł?

4
80%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy uczestniczysz w niedzielnych mszach świętych?

Oddanych
głosów
231
Tak
17%
Tak i zawsze przyjmuję komunię św.
6%
Tak, ale regularnie nie przyjmuję komunii św.
6%
Nie
71%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Psychologia osób, które nie publikują swoich zdjęć w mediach społecznościowych
 
Rozmowy Jelonki
Karkonosze delikatnie – koronkarstwo
 
Aktualności
Życzenia od senatora
 
Wiadomości z miasta
Budżet 2026 przyjęty
 
Aktualności
Życzenia składa wójt Gminy Mysłakowice – Michał Orman
 
112
Dziecko potrącone na pasach
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group