Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 11642
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wyjątkowy finisaż

Niedziela, 18 listopada 2018, 6:02
Aktualizacja: Poniedziałek, 19 listopada 2018, 6:13
Autor: WAC
Jelenia Góra: Wyjątkowy finisaż
Fot. WAC
Galeria Biura Wystaw Artystycznych, ulice jeleniogórskiego centrum oraz Stara Papiernia przy ul. Kilińskiego były przestrzeniami, gdzie odbywał się wczoraj (17.11) finisaż, będący jednocześnie wernisażem wyjątkowej wystawy poświęconej wielopokoleniowej tożsamości Dolnego Śląska pt. „Wychodząc od rzeczy”.

Wystawa jest jednym z elementów realizowanego przez Fundację Mandala projektu „Zobacz Usłyszane”. W jego ramach gromadzone są opowieści dotyczące dziejów wędrówki ludów po II wojnie światowej na Dolnym Śląsku. Opowieściom w BWA, odtwarzanym z nagrania towarzyszyły ilustrujące je przedmioty. Był to między innymi obraz z poniemieckiego domu, do którego strzelali po wojnie żołnierze oraz pościel przywieziona przez przesiedleńców ze wschodu.

W sobotni wczesny wieczór, autorzy ekspozycji osobiście oprowadzali po niej miłośników sztuki i historii, by następnie przenieść we wspólnym pochodzie ulicami jeleniogórskiego centrum wszystkie zgromadzone na wystawie przedmioty do Starej Papierni przy ul. Kilińskiego. Tam wystawa została ponownie otwarta przy dźwiękach koncertu Michała Sękowskiego

- Stara Papiernia jest nowym miejscem na kulturalnej mapie Jeleniej Góry – mówi koordynator projektu „Zobacz Usłyszane” Maciej Pierzchała. - Mamy nadzieję, że przyjmie się wśród mieszańców miasta. W przeszłości były tu magazyny Zakładów Papierniczych. Olbrzymim atutem tego miejsca jest duża powierzchnia. Pozwala ona na realizację wielu artystycznych przedsięwzięć. Będzie tu przede wszystkim działał teatr dokumentalny (pierwsza jego premiera już 8 grudnia), ale będą też organizowane koncerty, wystawy i projekcje filmowe.

Twoja reakcja na artykuł?

16
94%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
6%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group