Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 11534
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wyjątkowe okoliczności rocznicy

Piątek, 8 maja 2020, 15:43
Aktualizacja: Sobota, 9 maja 2020, 12:25
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wyjątkowe okoliczności rocznicy
Fot. Przemek Kaczałko
W piątek (8.05) minęła 75. rocznica zakończenie II wojny światowej. W poprzednich latach odbywały się oficjalne uroczystości upamiętniające żołnierzy i ofiary konfliktu, jednak tym razem – z uwagi na zakaz zgromadzeń – symbolicznie przedstawiciele miasta, powiatu, parlamentarzystów i organizacji pozarządowych – złożyli kwiaty pod Mieczami Piastowskimi w Cieplicach.
75 lat temu zakończył się najbardziej krwawy i okrutny konflikt zbrojny w dziejach ludzkości. Ważne, żebyśmy pamiętali o bohaterach, którzy walczyli, abyśmy mogli żyć w wolnej Polsce, cieszyć się demokracją. To miliony ofiar po obu stronach konfliktu - również kobiety, dzieci - musimy pamiętać o wszystkich, którzy ponieśli największą ofiarę, czyli życie - wyznał Krzysztof Wiśniewski, starosta jeleniogórski.
Od kilkudziesięciu lat były tu zawsze uroczystości, na które zjeżdżali przedstawiciele niemal całego byłego województwa jeleniogórskiego. Dzisiaj staramy się pamiętać o tym, że 75 lat temu zakończyła się II wojna światowa i oddajemy hołd tym, którzy zginęli i ponosili największe straty - powiedział Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry.
Dziś dzień szczególny, dzień zwycięstwa. Należy pamiętać o bohaterach, którzy wyzwalali Polskę i całą Europę. Składamy szczególny hołd polskim żołnierzom. W Zgorzelcu pochowanych jest 3,5 tys. żołnierzy - powiedział Marek Gołębiowski, prezes Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Żołnierzy Radiotechników "Radar". - Z powodu pandemii nie ma oficjalnych uroczystości, ale symboliczną wiązankę kwiatów składamy - dodał M. Gołębiowski, który zapewnia, że tradycyjne wręczanie odznaczeń dla zasłużonych odbędzie się w innym terminie, aby miało charakter oficjalny.

Twoja reakcja na artykuł?

15
58%
Cieszy
1
4%
Hahaha
1
4%
Nudzi
3
12%
Smuci
1
4%
Złości
5
19%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group