Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 2281
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wyjaśnienie problemu imigrantów... na gumach do żucia

Wiadomości: Świat
Środa, 23 września 2015, 12:31
Aktualizacja: 13:44
Autor: MT
Błąd idei, że przyjmowanie imigrantów ma pomóc ubogiemu światu wyjaśnia amerykański dziennikarz specjalizujący się w zagadnieniach imigracji. Na przykładzie gumy do żucia w kulkach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~michałł 24-09-2015 12:06
Pudzianowski wściekły na rząd! „Pocałowaliśmy dziś w dupę budujących Nordstream II, Niemców i kraje zachodnie
~ 24-09-2015 16:12
No właśnie, problem z tym,że za tymi różnej maści sulejmankami, idzie kasa z UE.Kasa, ktora nie pójdzie na ich adaptację, poprawę ich bytu, bo to wszystko spadnie na nasze barki!!! A kasę , jak za wszystkie programy społeczne, weżmie KTOŚ. I to na pewno ty, szary obywatelku,maszynko do głosowania !!! Nie poprawimy ich bytu, ale pseudo polacy rządzący tym krajem ,pogorszy nasz byt. Ot co. Gumki mają rację !!!
~ 24-09-2015 16:15
* I to na pewno ty, szary obywatelku,maszynko do głosowania - to należy odebrać jako przekaz ironiczny, bo słowo NIE zżarło mi. Ot nasłany sulejmanek , widać
~ 25-09-2015 9:50
Fajny kolorowy wykład ...ułatwiający przyswojenie przekazu tym, którzy z liczbami nie są zanadto oswojeni :) Kolorowa masa w słoikach przemawia oczywiście lepiej ...zapomniano jednak o jednym ! :) Całe to gadanie o humanitarnym celu przyjmowania emigrantów, to tani kit wciskany babkom od karmienia gołębi i piwnicznych kotów ! Imigrantów nie ściąga się, by pomóc komukolwiek ...oni służą wypełnieniu luki demograficznej, która powstaje we wszystkich krajach rozwiniętych. Kraj kurczący i starzejący się może podnieść wiek emerytalny lub ściągnąć młodych, silnych, chętnych do rozmnażania płatników składek ! :) Każda wielka światowa gospodarka od pewnego momentu musi oprzeć na napływie siły roboczej z zewnątrz. Emigranci to wartościowy towar ...czy się podoba, czy nie za bardzo :)
~Boss 25-09-2015 17:44
Może poprośmy tego pana by na gumach do żucia lub inny przystępny prosty sposób wytłumaczył Polakom że należy chodzić na wybory i uczestniczyć w referendach bo w inny sposób nie pozbędziemy się hołoty i d...ntów rujnujących nasz kraj od 30 lat i że nie żuje się tej samej gumy po pięć sześć razy bo już dawno straciła smak i wmawianie że nadal jest smaczna jest zwykłym oszustwem
~fghj 28-09-2015 15:42
Nie chodzi o żadne wypełnianie luk demograficznych. Niemcy są bardzo skrupulatni i gdyby chodziło o siłe roboczą przedstawionoby dokładne plany. Ile potrzeba rąk do pracy, w jakich dziedzinach, kogo potrzebują, jakie oferują warunki. Nic takiego nie miał miejsca. Zamiast tego mamy do czynienia z haosem. Według mnie najbardziej prawdopodobne sa dwie możliwości. Mamy do czynienia z eksperymentem realizowanych przez elity niemieckie i który niezbyt spodobałby się społeczeństwu gdyby go ujawniono albo Niemcy się zdegenerowały i straciły panowanie nad sytuacją.
~do 9:50 29-09-2015 0:12
i oni niby będą pracować na nasz kraj j, nie bądż śmieszny już mamy od dawna w naszym kraju podobną z "koloru" grupę (i nie mówię że kolor decyduje o zachowaniu po prostu zbieg okoliczności ) i powiedz nam jaki procent z nich pracuje i żyje tak jak inni podatnicy ?????
~sara1990 29-09-2015 0:14
Tu nie chodzi o uchodzcow, Tu pojawia się problem przeludnienia planety Ziemia!!! a to jest bardzo powazne!!!
~do sara1990 29-09-2015 9:39
racja tym bardziej że zasoby i miejsce na planecie nie mnożą się jak pewne grupy społeczne,,,,, dalej problem bezrobocia bo coraz więcej dziedzin jest zautomatyzowane a świat ciągle uparcie trwa przy 19 wiecznym modelu krwiożerczego kapitalizmu i średn feudalizmu że wszyscy muszą pracować na garstkę bogaczy zamiast tego żeby ludzie coraz mniej pracowali i był odpowiedni podział dóbr wypracowanych przez maszyny,,, a pomóc afryce i tym samym naszej planecie najlepiej wysyłając im środki antykoncepcyjne a nawet sterylizując ich przymusowo - mniej się ich urodzi mniej będzie cierpiało a jednocześnie mniejszej liczbie łatwiej pomóc osiągnąć odpowiedni poziom cywilizacji
~soc-lib 30-09-2015 9:04
Odkrył amerykę !! W czasach tzw. minionych polskie firmy budowaly przewmysl w krajach arabskich i nie tylko ale komuś to się nie spodobało i wywolali rewolucje . Wuj Sam ma spokój a my cierpimy.
~soc-lib 30-09-2015 18:44
Taka jest prawda ,polscy robotnicy i inżynierowie budowali dobrobyt .>>>http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,9916

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group