Sobota, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 5605
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wyjadą na Puchar Orlika do stolicy

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 9 października 2015, 8:22
Aktualizacja: 14:52
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomasz Raczyński
W minioną sobotę (4.10) na stadionie przy ul. Złotniczej rozegrano finał wojewódzki turnieju Orlik Cup, którego zwycięzcy wywalczyli prawo gry w wielkim finale na warszawskim Torwarze. W zmaganiach nie zobaczyliśmy żadnej ekipy z Jeleniej Góry.

Oficjalne rozpoczęcie imprezy odbyło się bez większego zainteresowania władz miasta, z lekkim opóźnieniem, ale przybył naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Paweł Domagała, który stwierdził, że w Jeleniej Górze mamy bardzo dobrą bazę do uprawiania piłki nożnej, jednak przyczyn braku efektów w postaci gry jeleniogórzan w wojewódzkim finale nie potrafił już wyjaśnić.
- Są opracowane harmonogramy na orlikach, wykorzystane są wszystkie godziny i to jest istotne. Nie zawsze można sprostać oczekiwaniom wszystkich jednocześnie - mówił naczelnik WEiS Urzędu Miasta. Czy zatem brak zespołu z Jeleniej Góry spowodowany jest szkoleniem na niskim poziomie? - Nie można tak do tego podchodzić. Sport oprócz ogromnej pracy na treningach jest też kwestią szczęścia i jak to mówimy - piłka jest okrągła, a bramki są dwie - stwierdził Paweł Domagała.

W turnieju zmierzyło się 21 zespołów z terenu całego Dolnego Śląska w czterech kategoriach wiekowych: dziewczęta młodsze i starsze (10-11 lat oraz 12-13 lat) oraz chłopcy młodsi i starsi (10-11 lat, 12-13 lat). Turniej Orlika organizowany jest od sześciu lat, w drużynie dopuszczonych jest 3 graczy trenujących w klubach, a 7 na co dzień gra na orlikach i podwórkach. - Chcemy ich zachęcić, żeby zaczęli trenować na poważnie - mówił przedstawiciel organizatora Dawid Mikoś. W VI edycji na Dolnym Śląsku wzięło udział 1500 zespołów, z czego najlepsi spotkali się właśnie na stadionie przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze.

W kategorii dziewcząt młodszych zwyciężył Zespół Szkół w Wojborzu (opiekun Bogdan Ogrodowczyk), a wśród chłopców młodszych Kusy Bolesławiec (op. Adrian Bernacki). W grupie starszych dzieci najlepszymi piłkarkami w województwie okazały się Smerfy Bielawa (op. Mariusz Tylak), a spośród starszych chłopców przepustkę do Warszawy wywalczyło Gimnazjum Żmigród (op. Tomasz Zakrzewski).

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group