Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 5389
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Wygrała sprawiedliwość

Piątek, 31 marca 2006, 0:00
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
– Sprawiedliwości stało się zadość – cieszy się Jerzy Zdrojewski z OSP w Gryfowie. Pożarnik został uniewinniony z zarzutu pobrania wody z hydrantu bez zezwolenia, aby podlać trawę na boisku, z którego korzystają dzieci.

Strażnik miejski Waldemar Wawrzyniak żądał ukarania strażaka grzywną w wysokości 100 zł. Jego zdaniem wina pożarnika jest bezsporna, bo nie miał zgody burmistrza na pobór wody oraz wyjazd pojazdu ratunkowo-gaśniczego. Zapadł wyrok uniewinniający Jerzego Zdrojewskiego.

W trakcie procesu jako świadek zeznawał Adam Lis, który wówczas był wiceburmistrzem Gryfowa. – Zastępca burmistrza wyraził w sposób ogólnikowy zgodę na dysponowanie mieniem należącym do gminy – uzasadnia wyrok asesor Andrzej Muszka z Sądu Rejonowego w Lwówku. Ponadto woda została przeznaczona na cele publiczne.

We wrześniu ubiegłego roku z powodu suszy strażak podlał trawę na boisku, należącym do miejscowego przedsiębiorcy. By to zrobić, napełnił cysternę wodą z hydrantu. Straty z tego tytułu wyliczono na 13 zł. Za to właśnie trafił przed sąd.

– Firma wielokrotnie wspomaga nas przy naprawach sprzętu. W ramach współpracy odwdzięczyliśmy się. Tym bardziej, że boisko służy młodzieży, która nieodpłatnie z niego korzysta – zaznacza Zdrojewski.

Gryfowianin przez wiele lat społecznie pełnił funkcję naczelnika jednostki. Nie brał za to ani złotówki. – Sprawiedliwość wygrała. Jednak straciłem sporo nerwów – mówi.
Pożarnik nie będzie musiał pokrywać kosztów procesu. Zapłaci za to skarb państwa, czyli podatnicy. Będzie to kosztowało 100 złotych. Tyle bowiem kosztuje proces w sprawie wykroczeń.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
227
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group