Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 3934
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Staniszów: Wygrał Staniszów

Sobota, 3 sierpnia 2019, 7:23
Autor: WAC
Staniszów: Wygrał Staniszów
Fot. UG Podgórzyn
Zawodnicy z ośmiu miejscowości z gminy Podgórzyn stanęli do rywalizacji w biegach, które odbyły się w Staniszowie. Była to przedostatnia konkurencja sportowa w ramach Sołeckiej Ligi Mistrzów 2019.

Pierwotnie trasa biegu miała mieć 5 kilometrów, jednak po wspólnych uzgodnieniach z sołectwami, biorąc pod uwagę wiek i możliwości niektórych zawodników, dystans został skrócony o połowę. Start znajdował się przy kościele w Staniszowie, a meta przy świetlicy wiejskiej w Marczycach.

Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców gminy. W rywalizacji wzięli udział również przewodniczący rady gminy Podgórzyn - Bartosz Polaczek, oraz starosta jeleniogórski - Krzysztof Wiśniewski. Najszybszym sołectwem okazał się Staniszów (łączny czas wszystkich zawodników to 30 minut i 6 sekund), przed Sosnówką (33 min 42 s) oraz Ścięgnami (37 min 38 s). Poziom zawodników bał bardzo zróżnicowany - najszybszy zawodnik na pokonanie trasy potrzebował zaledwie 7 minut i 14 sekund, ostatni zaś miał czas 15 minut i 50 sekund

Na mecie, jak zawsze podczas sołeckich zmagań, na zawodników czekały kiełbaski z grilla, napoje oraz pyszne ciasta przygotowane przez sołectwa.

Twoja reakcja na artykuł?

4
80%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group