Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8182
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wygodniej ze skarbówki do MOPS

Środa, 9 września 2009, 9:27
Aktualizacja: 9:28
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Wygodniej ze skarbówki do MOPS
Fot. ......
Mieszkańcy, którzy nie prowadzą działalności gospodarczej i potrzebują zaświadczenie o dochodach w sprawach dotyczących świadczeń rodzinnych lub zaliczki alimentacyjnej, nie będą już musieli stać w kolejkach i czekać na dokument tydzień czasu. Od września w jeleniogórskim Urzędzie Skarbowym został uruchomiony punkt obsługi.

Nowy punkt, który znacznie ułatwi życie podatników, mieści się na parterze budynku urzędu skarbowego (ulica Wolności) w pokoju nr 29. – Zaświadczenie o dochodach potrzebne do uzyskania świadczeń rodzinnych lub zaliczki alimentacyjnej z MOPS – u jest wydawane niezwłocznie jeżeli tylko dane będące w urzędzie na to pozwalają.

Podatnicy prowadzący działalność gospodarczą oraz osoby, które będą ubiegać się o wydanie zaświadczenia o dochodach w pozostałych przypadkach, np. w sprawach dotyczących stypendium, kredytu lub dofinansowania są obsługiwani w pokoju nr 42. Ci, na wydanie dokumentu będą musieli jednak poczekać około siedem dni od chwili złożenia wniosku.

Urzędnicy przypominają, że zaświadczenia można odebrać osobiście, a inne osoby powinny posiadać upoważnienie i dokument potwierdzający swoją tożsamość. O wydanie zaświadczenia można wystąpić również korespondencyjnie, za pośrednictwem poczty polskiej i w ten sam sposób można otrzymać zaświadczenie z urzędu.

Obsługa podatników odbywa się w godzinach pracy urzędu, tj. w dniach poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek od godziny 7.30 do 15.30, a w środę od 7.30 do 18.00.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
799
Tak
27%
Nie
65%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group