Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 6867
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

KARKONOSZE: Wygodniej i bezpieczniej po zmodernizowanych szlakach KPN

Wtorek, 8 listopada 2011, 12:27
Aktualizacja: Środa, 9 listopada 2011, 7:47
Autor: Angela
KARKONOSZE: Wygodniej i bezpieczniej po zmodernizowanych szlakach KPN
Inwestycja obejmie modernizację drogi na Chojnik.
Fot. Jakub Thauer
Podpisano umowę na dofinansowanie inwestycji za 5,5 mln zł, w ramach której do 2014 roku zmodernizowane zostaną szlaki w Karkonoskim Parku Narodowym. Najważniejszym celem inwestycji jest ochrona przyrody.

Będzie to trzeci etap zadania pod nazwą „Kompleksowa ochrona ekosystemów leśnych w Karkonoskim Parku Narodowym”, który zostanie zrealizowany głównie poprzez remont szlaków turystycznych.

Pierwszy etap, który zakończony został w tym roku dotyczył modernizacji ścieżki nad reglami. W ramach II etapu zmodernizowano wiele szlaków w Karpaczu i Szklarskiej Porębie. Teraz inwestycja obejmie modernizację drogi na Chojnik, gdzie wspólnie z PTTK wybudowana zostanie również sieć wodno-kanalizacyjna.

Kolejne odcinki zmodernizowanego szlaku będą wiodły od granicy państwa dla szlaku czerwonego, zakosami na Śnieżkę, gdzie dodatkowo wymienione zostaną łańcuchy i barierki oraz od Samotni do Kotła Małego Stawu – czyli szlakiem niebieskim.

- Rozpoczynamy przygotowanie szczegółowej dokumentacji, zimą ogłosimy przetargi, a wiosną rozpoczną się roboty, które potrwają do 2014 roku . Inwestycja jest dofinansowana w 85 procentach z unijnych pieniędzy z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i w 15 procentach z budżetu państwa. Dzięki tej inwestycji zwiększy się komfort i bezpieczeństwo spacerujących, ale i zminimalizowane zostanie niszczenie przyrody i roślinności, w tym ograniczone zostanie rozdeptywanie szlaków – mówi Andrzej Raj, dyrektor Karkonoskiego Parku Narodowego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group