Wtorek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 11109
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wyczółkowskiego (prawie) gotowa

Środa, 24 maja 2017, 7:57
Aktualizacja: Sobota, 27 maja 2017, 7:56
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wyczółkowskiego (prawie) gotowa
Fot. Przemek Kaczałko
Miała być gotowa do końca 2016 roku, następnie do końca kwietnia 2017 r., ale w drugiej połowie maja nadal są nieznaczne braki w remoncie ulicy Wyczółkowskiego, a władze miasta poprzez MZDiM nadal rozmawiają z wykonawcą.

Przypomnijmy. W ubiegłym roku po ok. 10 latach starań mieszkańcy ulicy Wyczółkowskiego doczekali się remontu swojej ulicy i padały oficjalne deklaracje, że prace zostaną zakończone do końca 2016 roku. Mimo opóźnień i kolejnych deklaracji, że droga będzie gotowa do końca kwietnia br. (pisaliśmy o tym tutaj: https://www.jelonka.com/68079), nadal są pewne braki, jednak ulica jest już przejezdna.

Czy w związku z opóźnieniem wykonawca zapłaci kary umowne? - pytaliśmy. - Będziemy rozmawiali z wykonawcą, żeby znaleźć takie wyjście, które zadowoli obie strony – stwierdził wówczas (na początku kwietnia) Jerzy Łużniak. Zapytany o to samo w połowie maja, zastępca prezydenta nadal deklaruje, że nie chce iść z tą sprawą do sądu. - Wiemy, że z jednej strony firma przekroczyła terminy, z drugiej - przedstawia swoje argumenty, które też powinniśmy uwzględnić i tutaj są rozmowy pomiędzy wykonawcą a MZDiM odnośnie kar i rozwiązania tego problemu – powiedział J. Łużniak. Wśród pomysłów na zadośćuczynienie jest m.in. wykonanie nawierzchni do budynków socjalnych czy poprawa stanu ulicy Hofmana, który w wyniku objazdów uległ pogorszeniu.

Dodatkowo „kultura” niektórych kierowców stwarza zagrożenie dla pieszych. Jeden z naszych Czytelników opisał groźną sytuację, której świadkiem jest bardzo często. - Oprócz wody, która po deszczu zalewa skrzyżowanie z Wańkowicza, pojawił się inny problem. Firma remontowa, najpewniej na podstawie projektu, po prawej stronie (jadąc od Wolności) obniżyła krawężniki niemal do poziomu jezdni. W zamyśle ma to na celu ułatwić parkowanie na chodniku. - Pomijam fakt, że auta parkując w całości na nim, mocno ograniczają ruch pieszy. Dużo niebezpieczniejszą sytuacją jest to, co dzieje się po zamontowaniu progów (w zamyśle mających ograniczyć prędkość i poprawić bezpieczeństwo) – poinformował nas jeden z mieszkańców ulic Wyczółkowskiego.

- Mieszkam obok i codziennie przez okno i z balkonu widzę sposób omijania tych progów po chodniku. Grubo ponad połowa kierowców, o ile tylko jest miejsce na chodniku nie zwalniając, a czasem jadąc dość szybko zjeżdża z jezdni. Kilka razy zdarzyło się, że mijanka z pieszymi o mało nie doprowadziła do tragicznego wypadku. Rozumiem, że progi utrudniają kierowcom płynną jazdę i zmuszają do zwolnienia. Jednak, kiedy patrzę na to, co się dzieje na drodze, to uważam, że to właściwy środek zapewnienia bezpieczeństwa. Zastanawia mnie tylko, czy słusznie użyty, bo zamiast bezpieczeństwo poprawić, przenosi niebezpieczeństwo na chodnik. Absolutnie nie jestem za likwidacją progów (są bardzo potrzebne), ale może słupek, barierka, ogranicznik… cokolwiek, co by blokowało omijanie progów po chodniku – apeluje Pan Radosław.

Udaliśmy się we wskazane miejsce i rzeczywiście dochodzi do takich sytuacji, co uwidocznione jest na kilku zdjęciach. Zdaniem zastępcy prezydenta Jeleniej Góry, barierki oddzielające chodnik od jezdni w okolicach progów zwalniających nie są dobrym pomysłem. - Poproszę straż miejską i policję, żeby pilnowała tego – deklaruje Jerzy Łużniak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na którą partię zamierzasz zagłosować?

Oddanych
głosów
228
1 Bezpartyjni Samorządowcy
6%
2 Trzecia Droga 2050
4%
3 Nowa Lewica
9%
4 Prawo i Sprawiedliwość
23%
5 Konfederacja
11%
6 Koalicja Obywatelska
43%
7 Polska Jest Jedna
2%
8 Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców
0%
9 Ruch Dobrobytu i Pokoju
1%
10 Normalny Kraj
2%
 
Głos ulicy
Dni Podgórzyna – czy impreza się podobała?
 
Miej świadomość
Ranking władców Polski z dynastii Piastów
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – pokaz laserów – widok z drona!
 
Wiadomości z miasta
spotkanie online 2.10.2023
 
Aktualności
Koszulki dla piesków
 
Aktualności
Otworzyli 3 % S3
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group