Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 2266
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wycinka drzew czasami konieczna

Piątek, 13 maja 2016, 8:12
Aktualizacja: 8:18
Autor: UM (kominikat)
Jelenia Góra: Wycinka drzew czasami konieczna
Fot. Archiwum
Wielu jeleniogórzan jest szczególnie uczulonych na próby wycinki drzew, a pojawienie się ekipy pilarzy z reguły wywołuje protest, zanim jeszcze dojdzie do prac. – Wysoko cenię ten rodzaj dbałości o miasto – powiedział Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry – choć czasami służby miejskie nie mają innego wyjścia, niż wyrazić zgodę.

Taki przypadek miał miejsce przy ul. Tabaki, gdzie planuje się przeprowadzenie wykopu pod przebudowę sieci wodociągowej. W uzgodnieniu z prywatnym właścicielem terenu, przez który ma przebiegać ta linia, postanowiono o ostatecznym kształcie projektu. W konsekwencji zachodzi konieczność wycięcia kasztanowca, modrzewia i świerka. Właściciel terenu został zobowiązany do dokonania nasadzeń trzech drzew na swojej działce (co jest regułą przy wyrażaniu zgody w takich sytuacjach), ale sąsiedzi zaprotestowali przeciwko wycince, pisząc list, z którego wynikałoby, że nie jest ona potrzebna, powołując się przy tym na opinię firmy projektowej, której przedstawiciel rzekomo tak stwierdził.

- W odpowiedzi na protest pracownicy odpowiednich wydziałów sprawdzili raz jeszcze projekt, wezwali do określenia swego stanowiska firmę projektową (która potwierdziła konieczność dokonania wycinki), zweryfikowali raz jeszcze przebieg linii w oparciu o mapy geodezyjne – powiedział M. Zawiła. – Zrobili to po raz drugi, by ponad wszelką wątpliwość uściślić wszystkie uwarunkowania sprawy.

- I nie żałujemy tej pracy, bo każdy mieszkaniec ma prawo uzyskania wszelkich wyjaśnień. Mam nadzieję, że zaprezentowane protestującym dokumenty będą przez nich przyjęte – poinformował prezydent.

Zieleń w Jeleniej Górze jest otoczona szczególną dbałością. Corocznie dosadzamy kilkaset drzew w pasach drogowych i na innych terenach miejskich, a drugie tyle w lasach komunalnych. Nie jest żadną przesadą twierdzenie, że w Jeleniej Górze przybywa rocznie co najmniej tysiąc drzew – dodał M. Zawiła.

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group