Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 2265
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wycinka drzew czasami konieczna

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 13 maja 2016, 8:12
Aktualizacja: 8:18
Autor: UM (kominikat)
Fot. Archiwum
Wielu jeleniogórzan jest szczególnie uczulonych na próby wycinki drzew, a pojawienie się ekipy pilarzy z reguły wywołuje protest, zanim jeszcze dojdzie do prac. – Wysoko cenię ten rodzaj dbałości o miasto – powiedział Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry – choć czasami służby miejskie nie mają innego wyjścia, niż wyrazić zgodę.

Taki przypadek miał miejsce przy ul. Tabaki, gdzie planuje się przeprowadzenie wykopu pod przebudowę sieci wodociągowej. W uzgodnieniu z prywatnym właścicielem terenu, przez który ma przebiegać ta linia, postanowiono o ostatecznym kształcie projektu. W konsekwencji zachodzi konieczność wycięcia kasztanowca, modrzewia i świerka. Właściciel terenu został zobowiązany do dokonania nasadzeń trzech drzew na swojej działce (co jest regułą przy wyrażaniu zgody w takich sytuacjach), ale sąsiedzi zaprotestowali przeciwko wycince, pisząc list, z którego wynikałoby, że nie jest ona potrzebna, powołując się przy tym na opinię firmy projektowej, której przedstawiciel rzekomo tak stwierdził.

- W odpowiedzi na protest pracownicy odpowiednich wydziałów sprawdzili raz jeszcze projekt, wezwali do określenia swego stanowiska firmę projektową (która potwierdziła konieczność dokonania wycinki), zweryfikowali raz jeszcze przebieg linii w oparciu o mapy geodezyjne – powiedział M. Zawiła. – Zrobili to po raz drugi, by ponad wszelką wątpliwość uściślić wszystkie uwarunkowania sprawy.

- I nie żałujemy tej pracy, bo każdy mieszkaniec ma prawo uzyskania wszelkich wyjaśnień. Mam nadzieję, że zaprezentowane protestującym dokumenty będą przez nich przyjęte – poinformował prezydent.

Zieleń w Jeleniej Górze jest otoczona szczególną dbałością. Corocznie dosadzamy kilkaset drzew w pasach drogowych i na innych terenach miejskich, a drugie tyle w lasach komunalnych. Nie jest żadną przesadą twierdzenie, że w Jeleniej Górze przybywa rocznie co najmniej tysiąc drzew – dodał M. Zawiła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~hahaa 13-05-2016 8:39
Jak to pieknie brzmi w wiadomosciach. Prawda jest inna. Interes wplywowych ludzi, kolesi itp jest wazniejszy dla prezydenta i wiekszosci radnych niz jakiekolwiek dobro mieszkancow.
~ab+ 13-05-2016 8:49
A ulica jak fale Dunaju.
~poGROMCA 13-05-2016 9:37
jak się zawiła przeprowadzi na tabaki to zrobia remont ulicy i będzie git jak na widoku gdzie teraz mieszka zawiła !!!
~- : 13-05-2016 10:00
do poGROMCA - Zawiła nie mieszka na Widoku, nawet na spacery idzie przy domu spokojnej starości do lasu. Nie musi nawet jeździć wyremontowaną Sołtysią. Remont zrobili tylko dlatego że zalewało Wolności przy każdym deszczu, ka...liza deszczowa się pozapadała i ulicą wszystko spływało na Wolności. Owszem na Tabaki przydałby się remont, ale jeszcze kół tam nie gubicie jak było na Widoku. Remont Widoku też nie jest taki jak powinien bo jest zrobiona tylko główna nitka a zatoczki ulicy pozostała bez remontu.
~II sort 13-05-2016 10:24
Wycinka wiosną w czasie lęgowym ptaków - gratulacje!
~ 13-05-2016 10:40
do poGROMCY nie pisz bzdur na oś .Widok mieszkamy od 1988 roku i po 28 latach chyba należał się remont , barania głowo
~x 13-05-2016 10:47
Wycinka na terenie miasta to pikuś.W okolicznych lasach to dopiero jest teraz karczowisko,wszystko czywiście zgodnie z prawem że niby kornik czy coś tam.No i ważne że dzielni leśnicy crossowców ścigają i karają mandatami a drzewa odrosną ..za 100lat
~ 13-05-2016 11:36
Jestem przeciwny remontowi Widoku. Położony asfalt należy zerwać, przetopić i wylać na Tabaki. Po Widoku nikt nie jeździ.
~do ~poGROMCA 13-05-2016 15:40
mądremu dwa słowa wystarczą, a głupiemu to i biblii nie wystarczy. Łazisz po artykułach i pi3....sz głupoty wyssane z palca. Za takie brednie dochrapiesz się procesu za znieważenie i poświadczanie nieprawdy. Z tymi nasadzeniami to OK, tyle wiele sadzonek jest niszczonych przez pawianów lub pawianów z pieskami.
~opop 13-05-2016 22:55
Pilnowac kradzieji bo maja nocne zmiany

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group