Sobota, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 2506
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wyciek gazu na stacji paliw – paraliż na drogach

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 28 lipca 2008, 16:03
Aktualizacja: Wtorek, 29 lipca 2008, 17:47
Autor: Mar
Fot. Mar
Z powodu nagłego wycieku gazu zamknięty został przejazd przez strategiczne skrzyżowanie al. Jana Pawła II oraz ul. Grunwaldzkiej. Z nieznanych przyczyn zaczęła się palić przyczepa z kulkami dla dzieci przy Tesco. Na szczęście pożar ugaszono w zarzewiu.

Policja na kilkadziesiąt minut całkowicie zablokowała przejazd pasem w kierunku Zabobrza. Samochody mogły jechać jedynie w kierunku ulicy Sobieskiego. Po konsultacjach ze strażakami otwarto przejazd jedną nitką, jednak gaz wydostawał się nadal.

- Prawdopodobnie z powodu upału gaz, który wytworzył w zbiorniku wielkie ciśnienie, spowodował otwarcie się zaworu – powiedział nam dowodzący akcją. – My postawiliśmy kurtynę wodną, a monter szuka dojścia do zaworu, który prawdopodobnie z powodu wielkiego ciśnienia zaciął się.

Zbiornik napełniony jest gazem jedynie w 40 procentach. Jednak dzisiejszy upał może spowodować więcej dziwnych zachowań urządzeń mechanicznych.
Nawet po zlikwidowaniu wycieku gazu, rozładowanie gigantycznego korka potrwało jeszcze długo.

Podczas całego zamieszania wybuchł ogień w przyczepie ustawionej przy hipermarkecie Tesco. Na szczęście strażakom udało się ugasić ogień w zarodku. Właściciele pojazdu są przekonani, że było to podpalenie. Do sprawy wrócimy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group