Piątek, 22 stycznia
Imieniny: Anastazego, Wincentego
Czytających: 3123
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wyciąg w Białym Jarze już otwarty

Sobota, 24 grudnia 2011, 8:40
Aktualizacja: 8:40
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Wyciąg w Białym Jarze już otwarty
Fot. Organizator
Ruszyła stacja narciarska Biały Jar. Jest to jedyny w Sudetach wyciąg, który posiada sześcioosobowe kanapy z osłonami chroniącymi od wiatru, deszczu oraz śniegu. Warunki na stokach oraz wyciąg można obserwować przez Internet dzięki kamerze.

Pokonanie blisko kilometrowego odcinka zajmuje jedynie 2,32 minuty. Odbywa się dzięki wyprzęganiu krzeseł na stacji górnej i dolnej, co poprawia także komfort wsiadania oraz wysiadania. Jego przepustowość wynosi 1800 osób na godzinę, długość – 650 m, prędkość osiąga 5m/s, czas wjazdu to jedyne 2,32 min. Dolna stacja położona jest na wysokości 715 m n.p.m., a górna - 790 m n.p.m.

Przy wyciągu znajdują się trzy trasy narciarskie – niebieska (1100m) oraz dwie czerwone (800m oraz 600m). Trasy te są idealne do nauki i doskonalenia umiejętności narciarskich – szerokie, równomiernie nachylone stoki pozwalają na bezpieczną i komfortową jazdę. W okolicy jest też Centrum Szkoleniowe M&M z licencję Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN oraz dwie wypożyczalnie ze sprzętem narciarskim i snowboardowym firmy Volk, Atomic.

Dla najmłodszych narciarzy przygotowany jest ogrodzony i profesjonalnie wyposażony ogródek szkoleniowy. Do dyspozycji dzieci jest 50-metrowy Magiczny Dywan (wyciąg taśmowy) oraz mnóstwo kolorowych przyborów dających wiele radości i zabawy przy nauce tej zimowej dyscypliny sportu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group