Poniedziałek, 5 czerwca
Imieniny: Walerii, Waltera
Czytających: 8080
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie/Wrocław: Wychowanka Sokolików zadebiutowała w Tauron Lidze!

Poniedziałek, 5 kwietnia 2021, 20:27
Aktualizacja: 20:27
Autor: MDvR
Janowice Wielkie/Wrocław: Wychowanka Sokolików zadebiutowała w Tauron Lidze!
Fot. użyczone
To był ważny dzień dla młodej, siedemnastoletniej siatkarki ekipy #VolleyWrocław. Joanna Chorąża, wychowanka UKS-u Sokoliki Janowice Wielkie, gdzie swoją przygodę zaczynała pod okiem trenera Piotra Lesińskiego była powoływana od pewnego czasu do wąskiego składu meczowego ekipy z Tauron Ligi. W ubiegłym tygodniu po raz pierwszy zagrała na parkietach najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej.

Wrocławska przyjmująca urodziła się w marcu 2004 roku. Od kilku lat reprezentuje młodzieżowe barwy #VolleyWrocław, gdzie pełniła rolę kapitan i liderki zespołu. Jest także reprezentantką Polski w swojej kategorii wiekowej. Dotychczas największym sukcesem Chorążej było mistrzostwo Polski młodziczek, które zdobyła rok temu w Giżycku. W sezonie 2020/2021, z numerem osiem na koszulce, zasiliła szeroki skład seniorskiej drużyny #VolleyWrocław. Dzięki temu już w tak młodym wieku miała szansę trenowania ze starszymi oraz bardziej doświadczonymi koleżankami. Joanna Chorąża nominalnie występuje na pozycji przyjmującej, ale bardzo dobrze radzi sobie też jako libero.

- Bardzo się cieszę, że w końcu miałam szansę pojawić się na boisku i zadebiutować w Tauron Lidze. Był lekki stres, ale chciałam tutaj podziękować wszystkim dziewczynom. Zawsze mnie wspierały i teraz nie miałam ani chwili zwątpienia, bo wiedziałam, że zawsze przy mnie są, a to pomogło mi wejść na parkiet z większym spokojem – powiedziała Joanna Chorąża, przyjmująca #VolleyWrocław. - Mam nadzieję, że gra z seniorskim zespołem przełoży się na moje występy w młodzieżowych drużynach, bo i tam mamy wiele dobrego do zrobienia. Doświadczenie, które zdobyłam z pewnością pomoże mi i całej drużynie w osiągnięciu kolejnych sukcesów – dodała Chorąża.
-Bardzo cieszę się, że dzisiaj na parkiecie możemy zobaczyć Asię. To jest dla naszego klubu małe święto. Bardzo mocno podchodzimy do tematu szkolenia, a podstawą naszej piramidy – są programy Volleymanii. Właśnie z jednego z nich jest, debiutująca dziś w Tauron Lidze, Asia Chorąża. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie częściej będziemy świętować debiuty, bo „w kolejce do gry” w seniorskim zespole są kolejne młode i utalentowane siatkarki – mówił, podczas transmisji meczu w Ipli, Krystian Janisz, dyrektor organizacyjny wrocławskiego klubu.

Joanna Chorąża to przykład młodej, utalentowanej siatkarki, która pnie się po szczeblach wrocławskiego systemu szkolenia. Praca z młodzieżą to właśnie podstawa piramidy. Programy Volleymania Wrocław i Volleymania Dolny Śląsk skupiają wokół siebie ponad 1000 młodych adeptek i adeptów siatkówki z rejonu. Młoda przyjmująca pochodzi z Janowic Wielkich, gdzie pod okiem trenera Piotra Lesińskiego stawiała pierwsze kroki w siatkówce – a wszystko dzięki wspomnianemu wcześniej programowi Volleymania Dolny Śląsk.

Oprócz prowadzenia tych projektów, #VolleyWrocław ma także własne drużyny młodzieżowe w kategorii młodziczek, juniorek młodszych i juniorek. Najzdolniejsze siatkarki z młodzieżowych zespołów są pod czujnym okiem sztabu pierwszej drużyny. Dzięki współpracy pomiędzy drużyną seniorską, a młodzieżowymi możliwe jest opracowanie systemu, w którym najzdolniejsze siatkarki będą miały szansę gry właśnie w seniorskim zespole. Na to świetnym przykładem jest Joanna Chorąża.

(#VolleyWrocław)

Twoja reakcja na artykuł?

11
79%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
21%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
855
Tak
10%
Nie
84%
Nie wiem
5%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group