Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 3895
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wyburzą ruderę przy Pijarskiej. A co z innymi?

Piątek, 12 lipca 2013, 7:17
Aktualizacja: Poniedziałek, 15 lipca 2013, 12:26
Autor: Angela
Jelenia Góra: Wyburzą ruderę przy Pijarskiej. A co z innymi?
Fot. Angela
W ciągu najbliższych tygodni z centrum miasta zniknie niechlubna wizytówka: pustostan stojący przy ul. Pijarskiej nieopodal skrzyżowania ul. Mostowej z Osiedlem Robotniczym w Jeleniej Górze. Już podpisano umowę na wykonanie tych prac, a mieszkańcy pytają, kiedy wyburzone zostaną kolejne, zagrażające życiu, rudery w mieście.

Chodzi o budynek, gdzie kiedyś funkcjonował sklep z armaturą oraz sprzętem AGD. Koszt jego wyburzenia to około 50 tys. zł. Prace wykona Zakład Ogólnobudowlany Jerzy Nowak z Jeleniej Góry.

- W ciągu najbliższych dni budynek ten zostanie całkowicie wyburzony, co z jednej strony odsłoni kanał Młynówki, a z drugiej coraz lepiej wyglądającą pierzeję przy ul. Pijarskiej, gdzie gros budynków jest odrestaurowana – mówi Hubert Papaj, zastępca prezydenta Jeleniej Góry. – Będzie to dopełnienie odnowy tej części miasta, gdzie we wrześniu zakończy się również kompleksowy remont Osiedla Robotniczego. Kiedyś była koncepcja zagospodarowania tego terenu na rondo i niewykluczone, że po zrealizowaniu nowego systemu komunikacji, takie rondo tam powstanie w przyszłości. W zeszłym roku zagospodarowaliśmy skwerek przy ul. Podwale, gdzie stała wielka tablica reklamowa i gdzie było miejsce schadzek dla osób pijących alkohol – dodał.

Wiceprezydent miasta zapewnia, że jak tylko miasto odzyska sądownie odszkodowanie od Focus Parku z tytułu niewybudowanej galerii, wyburzony zostanie kolejny budynek przy ul. Pijarskiej, ten przy przeprawie mostowej przy Osiedlu Robotniczym.

Mieszkańcy pytają natomiast, co z pustostanami m.in. przy Zespole Szkół Technicznych „Mechanik”, przy al. Jana Pawła II oraz przy nowym odcinku obwodnicy południowej.

- W mieście mamy kilkanaście takich budynków do wyburzenia i jak tylko pojawią się pieniądze na ten cel, będziemy się ich skutecznie pozbywać – mówi Hubert Papaj. – Co roku wyburzamy po kilka obiektów. W zeszłym roku były to budynki w Sobieszowie czy Jagniątkowie. Priorytetowo zajmujemy się tymi, które zagrażają bezpieczeństwu naszych mieszkańców – dodaje wiceprezydent Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (42) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group