Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 8421
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wybuchowo w Rynku

Niedziela, 30 maja 2010, 14:55
Aktualizacja: 14:56
Autor: Gabi
JELENIA GÓRA: Wybuchowo w Rynku
Fot. Gabi
Na zakończenie trzeciego dnia MFTA PESTKA odbyło się na placu Ratuszowym fantastyczne świetlne show, czyli spektakl „Time out” Antagon Theater AKTion z Frankfurtu nad Menem.

Aktorzy chodzili na szczudłach, tańczyli, dla spotęgowania odbioru użyli rac, ognia. Nie zapomnieli o świetnych kostiumach, grze światła, efektach multimedialnych, a o stronę muzyczną przedstawienia zadbał zespół, który grał na żywo. Byli niesłychanie widowiskowi. Nie można było oderwać od nich wzroku.

W tym przedstawieniu nie było wiadome czy jest to iluzja czy rzeczywistość. A może zlały się one ze sobą? A może to był tylko sen? Jedno jest pewne: Antagon przeniósł nas w świat niesamowity, przestrzeń fantastyczną. Przedstawił obrazy z przeszłości, teraźniejszości i zaprojektował przyszłość pełną namiętności, pierwotnego pożądania, chęci władzy, niepokoju i dziwnego, bliżej niezdefiniowanego piękna.

Teatr Antagon dostarczył nam futurystyczny spektakl w rodzaju science-fiction. Postaci zbuntowały się przeciw uciskowi i przemocy. Ludzie zmieniali swą zewnętrzność, ale nadal czuli się uwięzieni, nie przeszli bowiem wewnętrznej przemiany. Targani byli wątpliwościami, pytaniami o sens życia, o to skąd pochodzą, jak będzie wyglądało ich dalsze życie. Swoje obawy dzielili z niejednym widzem. Całości dopełniała rewelacyjna scenografia, rytmika i taniec.

Miejmy nadzieję, że już niedługo Teatr Antagon znów do nas przyjedzie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group