Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 6664
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wybuchowo w Rynku

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 30 maja 2010, 14:55
Aktualizacja: 14:56
Autor: Gabi
Fot. Gabi
Na zakończenie trzeciego dnia MFTA PESTKA odbyło się na placu Ratuszowym fantastyczne świetlne show, czyli spektakl „Time out” Antagon Theater AKTion z Frankfurtu nad Menem.

Aktorzy chodzili na szczudłach, tańczyli, dla spotęgowania odbioru użyli rac, ognia. Nie zapomnieli o świetnych kostiumach, grze światła, efektach multimedialnych, a o stronę muzyczną przedstawienia zadbał zespół, który grał na żywo. Byli niesłychanie widowiskowi. Nie można było oderwać od nich wzroku.

W tym przedstawieniu nie było wiadome czy jest to iluzja czy rzeczywistość. A może zlały się one ze sobą? A może to był tylko sen? Jedno jest pewne: Antagon przeniósł nas w świat niesamowity, przestrzeń fantastyczną. Przedstawił obrazy z przeszłości, teraźniejszości i zaprojektował przyszłość pełną namiętności, pierwotnego pożądania, chęci władzy, niepokoju i dziwnego, bliżej niezdefiniowanego piękna.

Teatr Antagon dostarczył nam futurystyczny spektakl w rodzaju science-fiction. Postaci zbuntowały się przeciw uciskowi i przemocy. Ludzie zmieniali swą zewnętrzność, ale nadal czuli się uwięzieni, nie przeszli bowiem wewnętrznej przemiany. Targani byli wątpliwościami, pytaniami o sens życia, o to skąd pochodzą, jak będzie wyglądało ich dalsze życie. Swoje obawy dzielili z niejednym widzem. Całości dopełniała rewelacyjna scenografia, rytmika i taniec.

Miejmy nadzieję, że już niedługo Teatr Antagon znów do nas przyjedzie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~zbik 30-05-2010 23:35
jak dla mnie było to nazistowskie propagowanie narkotyków i to tych twardych . Pod czego wpływem byli aktorzy i pod czego wpływem musiałbym być zeby to zrozumiec.
rymcycymcy 31-05-2010 1:08
Przedstawienie pełne " ...pierwotego pożądania" nie może być dobrze odebrane przez społeczeństwo tolerujące w swej głównej masie jedynie pożądanie praktyczno - prokreacyjne :)
~lilla my 31-05-2010 1:20
strasznie mi przykro ze mieszkańcy JG są tak ograniczeni. PESTKA i spektakl teatru Antagon to sztuka na najwyższym poziomie. Przesłanie było bardzo proste. Cieszę się ze miasto i prezydent Obrębalski w końcu dołożyli się do czegoś tak dobrego !!!!!!
~... 31-05-2010 1:52
ja nie wiem co ma nazizm wspólnego z narkotykami, po drugie jeżeli nie zrozumiałeś tego spektaklu to uważam iż jesteś osobą o bardzo niskim ilorazie inteligencji bo spektakli plenerowych zazwyczaj się nie interpretuje,oczywiście mają one przekaz ale każdy odbiera inaczej .Tym bardziej , że spektakl time out miał bardzo czytelny przekaz. chciałbym także zwrócić uwagę na fakt iż zarzucasz komuś rzeczy , których nie robi,a w prawie polskim można taką uwagę wnieść do sądu, a tym bardziej że jest to posądzenie o zażywanie narkotyków. ja bym proponował dogi kolego zastanowić się chwile nad tym co się wypisuje, gdyż mam obawy czy ty przypadkiem nie byłeś pod wpływem jakiś środków...DLA MNIE TA WYPOWIEDŹ JEST PO PROSTU ŻAŁOSNA!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group