Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 5872
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wybuchowe znalezisko na Sudeckiej

Wtorek, 15 kwietnia 2008, 10:25
Aktualizacja: Środa, 16 kwietnia 2008, 7:32
Autor: ROB
JELENIA GÓRA: Wybuchowe znalezisko na Sudeckiej
Mauser przeleżał na strychu przez ponad 60 lat. Kto go tam ukrył? Pozostanie tajemnicą.
Fot. KMP
Sprawny karabin Mauser z lat II Wojny Światowej i pocisk moździerzowy z tamtych czasów na strychu dawnych koszar przy ulicy Sudeckiej.

Na broń natrafili we wtorek przed południem pracownicy budowlani podczas remontu byłej stołówki żołnierskiej w kompleksie byłych koszar garnizonu jeleniogórskiego przy ulicy Sudeckiej. O odkryciu natychmiast powiadomiono policję, która ewakuowała ekipę z miejsca robót i zabezpieczyła całe miejsce.

Przybył też patrol minersko saperski z Bolesławca, który przejął znalezioną broń. Mauser, powszechnie używany przez żołnierzy III Rzeszy karabin, był sprawny i załadowany - poinformował kom. Bogusław Kotowski z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. Zabrano także pocisk.

Karabin przeleżał na strychu ponad 60 lat. Nie odnaleziono go, kiedy w koszarach tętniło wojskowe życie. Tajemnica strychu byłej stołówki - za niemieckich czasów była w tym gmachu komendatura koszar - wyszła na jaw dopiero teraz. Karabin - po dokonaniu policyjnych czynności - trafi zapewne do muzeum jako esponat. Pocisk zostanie zdetonowany na poligonie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group