Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 7862
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

SZKLARSKA PORĘBA: Wybuchowe pamiątki tuż przy szlaku

Wtorek, 10 sierpnia 2010, 8:58
Aktualizacja: Piątek, 13 sierpnia 2010, 17:33
Autor: TEJO
SZKLARSKA PORĘBA: Wybuchowe pamiątki tuż przy szlaku
Fot. Sylwia Cybulska–Pyczak
Skrzynkę zapalników oraz pocisk – najpewniej z okresu drugiej wojny światowej – znalazła nasza Czytelniczka tuż przy jednym z leśnych traktów w okolicy Szklarskiej Poręby. O sprawie dziś po godz. 9 została powiadomiona policja.

Pani Sylwia Cybulska-Pyczak ze Szklarskiej Poręby natrafiła na militaria po naszej poprzedniej notce, w której informowaliśmy o akcji saperów w ubiegłym tygodniu. Podobne „pamiątki” znaleziono w pobliżu tego miejsca. Zabezpieczono je i zawieziono na poligon w Świętoszowie w celu zdetonowania.

Okazuje się, że to nie wszystkie niebezpieczne przedmioty pochodzące z dawnych lat. – Natrafiłam na skrzynkę zapalników (nie wszystkie zdetonowane), oraz pocisk. Nie znam się na militariach, więc nie wiem, do jakiego typu broni służył – napisała do nas Sylwia Cybulska-Pyczak.

Od miejsca, gdzie kilka dni temu usuwano niewybuch, pozostały tam resztki taśm
policyjnych. Dwa metry dalej na wierzchu leży kolejny niewybuch, którego nie zabrano. – Miejsca te zabezpieczyłam ściółką, wiec są niewidoczne – dodaje pani Sylwia. – Sprawa wymaga nagłośnienia, bo jeśli taki przedmiot trafi w niepowołane ręce, może się to skończyć tragicznie. Przedmioty te leżą dwa metry od uczęszczanego szlaku – dodaje.

Na miejscu pojawili się policjanci, którzy zabezpieczyli teren. Trwa oczekiwanie na grupę saperów, którzy zabiorą pociski. Zostaną zdetonowane na poligonach w okolicy Świętoszowa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group