Środa, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 7420
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wybuchowa lekcja w gimnazjum

Piątek, 18 stycznia 2008, 10:01
Aktualizacja: 10:01
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Wybuchowa lekcja w gimnazjum
Fot. Archiwum
Bezmyślność dwóch chłopców omal nie doprowadziła do tragedii. W trakcie lekcji zdetonowali umieszczoną w butelce petardę. Niegroźnych obrażeń doznał jeden z uczniów.

– W szkole podczas lekcji dwóch uczniów odpaliło petardę – taką wiadomość przekazał policji pedagog jednej ze szkół w stolicy Karkonoszy.
– Funkcjonariusze na miejscu ustalili, że dwóch gimnazjalistów w wieku 16 i 17 lat na szóstej godzinie lekcyjnej, która odbywała się w bibliotece szkolnej zdetonowali petardę. Wcześniej umieścili ją w szklanej butelce. Podczas wybuchu butelka rozprysła się i niegroźnie raniła jednego z uczniów – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

W trakcie lekcji w pomieszczeniu znajdowało się 20 osób. Wybuch petardy spowodował zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich obecnych w bibliotece.
Nieletni nie przyznają się do tego, że to oni przynieśli do szkoły butelkę, petardę i zapałki. Twierdzą, że znaleźli to wszystko pod ławką, w której siedzieli podczas lekcji.

Policjanci prowadzą postępowanie. Sprawdzą, czy gimnazjaliści dopuścili się do stworzenia sytuacji bezpośredniego niebezpieczeństwa utraty życia albo zdrowia. Bezmyślni chłopcy za popełniony czyn odpowiedzą przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group