Czwartek, 30 marca
Imieniny: Amelii, Leonarda
Czytających: 7009
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wybuch przy Cieplickiej (nowa aktualizacja)

Piątek, 16 września 2016, 9:52
Aktualizacja: Niedziela, 18 września 2016, 7:34
Autor: Robert Czepielewski
Jelenia Góra: Wybuch przy Cieplickiej (nowa aktualizacja)
Fot. Robert Czepielewski
Wczoraj (15.09) około godziny 20.00 w jednym z mieszkań w okolicy zbiegu ulic Cieplickiej i Juszczaka w Jeleniej Górze doszło do wybuchu. W mieszkaniu w tym czasie przebywał 31–letni mężczyzna wraz ze swoją 65–letnią matką.

Oboje twierdzili, że wybuchła butla z gazem, jednak prowadzone na miejscu czynności wykluczyły tę wersję. Na miejscu pracowało pogotowie gazowe i straż pożarna. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że w akcji brali udział także saperzy.

Mężczyzna w wyniku wybuchu doznał urazu ręki i został przewieziony do szpitala. Poza nim nikt nie odniósł obrażeń. Z budynku ewakuowano sześć osób, które przebywają u swoich rodzin.

Nadal nie za wiele wiadomo o przyczynie wczorajszej eksplozji. Dzisiaj (16.09) od rana trwała ewakuacja mieszkańców z pobliskich domów. Objęła obszar 150 metrów od budynku, w którym doszło do wybuchu. Na miejsce przybył zastępca prezydenta Jeleniej Góry Jerzy Łużniak.

- Mogę tylko powiedzieć, że prowadzone są czynności prokuratorskie. My, jako służby miejskie, czyli Straż Miejska, Straż Pożarna i OSP jesteśmy do dyspozycji policji i wspólnie zabezpieczamy teren. Na pytanie, czy jest obawa wybuchu Jerzy Łużniak odpowiedział: Obawiamy się wszystkiego.

Oprócz mieszkańców z pobliskich domów, ewakuowani zostali także uczniowie Zespołu Szkół Rzemiosł
Artystycznych. – Dzisiaj na trzeciej lekcji przyszedł nasz dyrektor z policjantem i powiedzieli, że jest zagrożenie i nasza szkoła musi być ewakuowana. Wszyscy uczniowie skierowali się na boisko szkolne - powiedział uczeń ZSRA Krzysztof Lis.

Nieoficjalnie wiadomo, że w mieszkaniu były beczki z substancją do wytwarzania materiałów wybuchowych, ale na razie śledczy nie chcą wypowiadać się na ten temat. Sprawa prowadzona jest pod nadzorem Prokuratury Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej we Wrocławiu. Więcej ma być wiadomo jutro (17.09) około południa.

A dzisiaj nadal trwa wywożenie i detonowanie substancji znalezionych w mieszkaniu przy Cieplickiej. Do tej pory saperzy przeprowadzili trzy kontrolowane detonacje za wałami pomiędzy Cieplicami a Sobieszowem.
Prawdopodobnie akcja wywożenia niebezpiecznych materiałów będzie kontynuowana także jutro.

Na miejsce zdarzenia około godziny 16.00 przybył prezydent Marcin Zawiła i jego zastępca Jerzy Łużniak.
Jerzy Łużniak zapewnił, że Miasto na czas pracy służb przygotowało dla ewakuowanych lokale zastępcze w bursie szkolnej. Podstawiony jest także autobus z napojami i cateringiem dla wszystkich, którzy musieli opuścić swoje mieszkania ze względu na stan zagrożenia.

Jak zauważył zastępca prezydenta, większość ewakuowanych wybrała jednak pobyt u swoich rodzin.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (73)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
122
Tak, to odpowiedzialna praca
16%
Dostają trochę za dużo
18%
Dostają o wiele za dużo
33%
To oburzające ile zarabiają
33%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group