Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 8549
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wybrano wykonawcę cieplickiego bulwaru

Poniedziałek, 19 marca 2018, 10:16
Aktualizacja: Wtorek, 20 marca 2018, 12:56
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wybrano wykonawcę cieplickiego bulwaru
Fot. archiwum
Po falstarcie w pierwszym przetargu na wyłonienie wykonawcy bulwaru cieplickiego (nie zgłosił się żaden oferent), w drugim podejściu udało się rozstrzygnąć postępowanie. Wpłynęły trzy oferty, z czego najtańsza była o niemal pół miliona wyższa od założeń władz miasta, a najdroższa przewyższała oczekiwania zamawiającego o 3,5 miliona!

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na wykonaniu zagospodarowania terenu bulwaru wzdłuż rzeki Kamienna łączącego ulicę Cieplicką z Piotra Ściegiennego w ramach zadania pn.: „Rewitalizacja Cieplic – uzdrowiskowej części Jeleniej Góry”. W ramach zamówienia zostaną wykonane między innymi: ciągi pieszo-rowerowe wraz z oświetleniem i monitoringiem, tężnia solankowa, elementy małej architektury oraz zagospodarowanie terenu zielenią – nasadzenia drzew, krzewów oraz traw ozdobnych.

Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
1) wyburzenia istniejących przypadkowych elementów zabudowy (elementy betonowe, zdewastowane nawierzchnie utwardzone: asfaltowe i betonowe)
2) budowę regularnych ciągów pieszych z dostępem dla osób niepełnosprawnych od ulicy Cieplickiej oraz od ulicy Piotra Ściegiennego,
3) dostawę i montaż tężni solankowej,
4) budowę schodów terenowych łączących teren bulwaru z zespołem pocysterskim,
5) wykonanie skarpy ziemnej ograniczonej murem oporowym od strony istniejących budynków zespołu pocysterskiego,
6) remont muru nadbrzeżnego oraz montaż barierki ochronnej,
7) budowę oświetlenia i monitoringu,
8) budowę przyłączy kanalizacji deszczowej wraz z osadnikiem,
9) montaż elementów małej architektury - ławki, kosze na śmieci,
10) zagospodarowanie terenu zielenią – wycinka istniejących drzew i krzewów, wprowadzenie zieleni niskiej, średniej i wysokiej (nasadzenia drzew, krzewów oraz traw ozdobnych).

Do przetargu zgłosiły się trzy podmioty:
- Konsorcjum firm: Filigran sp. z o.o., Tektonike sp. z o.o., Axyo.pl sp. z o.o., które zaoferowało wykonanie zadania za niespełna 2 miliony złotych,
- PH-U Kama z Mysłakowic (nieco ponad 3,2 mln zł)
- Przedsiębiorstwo Budowlane REJJS ze Złotoryi za nieco ponad 5 milionów złotych.
Władze miasta chciały przeznaczyć na ten cel 1,5 miliona złotych, ale zdecydowały o wyborze pierwszego z wymienionych oferentów na wykonawcę inwestycji. Zgodnie z projektem, termin wykonania inwestycji określono na 23 sierpień 2019 roku, a całkowite zakończenie 7 dni później (30 sierpnia 2019 r.).

Zadanie to jest w pakiecie z innymi, które otrzymały dofinansowanie unijne w ramach ZIT-u Aglomeracji Jeleniogórskiej. Poza bulwarem (1,6 mln zł), Miasto Jelenia Góra zobowiązało się do modernizacji stadionu przy ul. Lubańskiej (771 tys. zł) oraz remontu ulicy Tabaki (2,1 mln zł). Wszystkie te zadania muszą zostać wykonane, aby nie utracić dofinansowania. Pakiet zawiera także drobniejsze inwestycje, które ma przeprowadzić Uzdrowisko Cieplice i Parafia św. Jana Chrzciciela. Już po pierwszym przetargu widać, że ceny będą znacznie wyższe, ale jak zapewnia Jerzy Łużniak, brakujące niemal pół miliona do bulwaru cieplickiego, ma znaleźć się w budżecie miasta (stosowne przesunięcia mają być zawarte w projekcie zmian budżetowych na najbliższą sesję Rady Miejskiej).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
182
Jest nowy
9%
1-5 lat
12%
5-10 lat
18%
10-20 lat
45%
pow. 20 lat
18%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Wypadek w Podgórzynie
 
Aktualności
Gruzu coraz więcej
 
Aktualności
O niepełnosprawnych
 
Aktualności
Lodowisko na Mikołaja
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group