Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 2682
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wybrali Miss Karkonoskiej

Czwartek, 14 kwietnia 2016, 9:02
Aktualizacja: Piątek, 15 kwietnia 2016, 8:07
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wybrali Miss Karkonoskiej
Fot. Przemek Kaczałko
Już pod koniec kwietnia w Białej Podlaskiej odbędą się ogólnopolskie wybory Miss Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Po raz pierwszy wystartuje w nich reprezentantka KPSW, bowiem wczoraj (13.04) w auli rektoratu przeprowadzono wybory Miss Karkonoskiej.

O tytuł najpiękniejszej ubiegało się sześć kandydatek. - Bardzo lubię nowe wyzwania. Takie wybory są potrzebne, pomagają otworzyć się, poprawić samoocenę – powiedziała przed konkursem Katarzyna Witlib z II roku pielęgniarstwa, która miała już podobną przygodę w gimnazjum w Rzemiosłach Artystycznych, kiedy to zajęła drugie miejsce.

Już wcześniej poprzez głosowanie na portalu społecznościowym wybrano Miss Internautów, którą została Angelika Pereć – studentka III roku pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej z resocjalizacją. - Wysyłając swoje zgłoszenie nie sądziłam, że tak dobrze mi pójdzie. Wynik mnie bardzo zaskoczył, jestem zadowolona. Liczyłam na dobrą zabawę – powiedziała studentka KPSW, która uzyskała podwójny tytuł, bowiem dzięki głosowaniu widowni zgromadzonej w auli zdobyła nagrodę Miss Publiczności.

W konkursie głównym kandydatki prezentowały się w wybranej przez siebie kreacji, odpowiadały na pytania jury oraz wykonywały zadania przygotowane przez samorząd studencki. Niewiadomą pozostawały dwa tytuły: miss publiczności oraz główny – Miss Karkonoskiej. Komisji, która miała za zadanie wybrać tą jedyną przewodniczył prorektor Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze dr inż. Tadeusz Lewandowski. - To pierwsze wybory w historii uczelni, to jest zabawa, element integracji – powiedział prorektor, którego zdaniem miss powinna dysponować nie tylko urodą, ale także wiedzą życiową oraz wyniesioną z uczelni.

- Jestem ogromnie zaskoczona. Nie spodziewałam się absolutnie tego, jestem w szoku, ale przeszczęśliwa i myślę, że będę godnie reprezentować naszą uczelnię – powiedziała Miss Karkonoskiej Katarzyna Witlib. - Wszystkie poradziłyśmy sobie bardzo dobrze, wszystkie jesteśmy piękne i każda z nas zasługuje na gorące brawa. Karkonoska górą – dodała Katarzyna Witlib, która w dniach 24-28 kwietnia br. będzie w Białej Podlaskiej reprezentować jeleniogórską uczelnię na wyborach Miss PWSZ 2016.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (55) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group