• Piątek, 20 września 2019
  • Godz. 8:21
  • Imieniny: Eustachego, Euzebii, Filipiny
  • Czytających: 3081
  • Zalogowanych: 8
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Wybrali kolor autobusów MZK

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 14 czerwca 2017, 14:10
Aktualizacja: 14:11
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Opcja czarno–czerwona zwyciężyła w głosowaniu mieszkańców na kolory nowych autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego sp. z o.o. w Jeleniej Górze, które wkrótce zasilą tabor miejskiego przewoźnika. O wynikach głosowania na konferencji prasowej w Ratuszu poinformowali włodarza miasta.

Mieszkańcy mogli głosować za pomocą ankiety na stronie internetowej miasta – w sumie oddano ponad 1800 głosów. Konkurs dotyczył 20 autobusów, które MZK planuje zakupić, z czego 3 to hybrydowe, a 17 to diesel euro 6 (w tym 2 to tzw. przegubowce).

Zwyciężyła opcja czarno-czerwona, a na drugim miejscu była wersja limonkowa, która uzyskała kilkaset głosów mniej. - Jak mieszkaniec tego miasta przyznaje, że sam również głosowałem na zwycięski kolor - powiedział Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (35) Dodaj komentarz

~WIADOMO 14-06-2017 14:54
Czerwony sweterek + Czarna dzióra
~YetiZdalekiejKamczatki 14-06-2017 15:04
Mam nadzieję że te nowe autobusy będą regularnie kursować na linii 2ki Radomierz Zakład i z powrotem.
~ 14-06-2017 15:42
no w Jeleniej jaki moze byc kolor? przeciez waidomo ze czerwono komuchowo haha :)
~czerw 14-06-2017 15:47
najtansza wersja.te zielonkawe czy niebieskie sa drozsze
~J.A.N. 14-06-2017 16:11
Czy kolor autobusu jest najważniejszy? Moim skromnym zdaniem, najważniejsze, aby był sprawny!!! Zamiast wydawać niepotrzebnie na farby to kupić części, żebyśmy My pasażerowie czuli się bezpiecznie w czasie podróży środkiem miejskiej komunikacji. A wystarczy pomyśleć na co wydać "zbędne" pieniądze!! Mamy czarno na białym jak urząd miasta rzuca pieniędzmi nie tam gdzie trzeba. Czyżby za dużo mieli? To może jednak na podwyżki dla kierowców dać, których praca do lekkich nie należy.
~ 14-06-2017 16:14
czerwony pasuje bo czerwona dolina i z czarnym ładnie się komponuje
~tom 14-06-2017 16:42
Lepiej być Czerwoną Doliną niż Pisowską Doliną, psycholami żyjącymi w przeświadczeniu iż to Putin odpalił rakietę nad Smoleńskiem
~kk 14-06-2017 17:15
Tom ty jestes chory na umysl samolotsam zlecial
~ 14-06-2017 18:13
Lepiej byście się wiatami przystankowymi zajęli. Obecne żółto-zielone przypominają kolorem jakieś maszyny rolnicze. Wieś tańczy i śpiewa, do niczego to nie pasuje, a do autobusów tym bardziej. Jakiś cymbał bez zmysłu estetyki zamawia warianty kolorystyczne infrastruktury w naszym mieście.
~ 14-06-2017 18:17
A tak w ogóle to czarna górna część autobusu jest niepraktyczna. Zobaczycie co się będzie działo, gdy kierowca w upale "zapomni" włączyć klimę. Zamiast dać jasną barwę odbijającą światło, to wybraliście najciemniejszą. Logicznego myślenia brak. Swoją drogą te autobusy będą wyglądały jak do połowy zanurzone w kuble z czerwoną farbą. Zero grafiki, zero detali w innych kolorach, jakiegoś pasa, nic. Wychlapane całe na czerwono z listwami i zderzakami włącznie. Na to MZK naklei paskudne numery taborowe i logo robione w paincie. Czad po prostu.
~czesiek 14-06-2017 18:38
a mogło być tak ładnie a będzie jak zawsze ponuro jak na cmentarzu !!! to może jeszcze z głośników miedzy przystankami powinien marsz żałobny lecieć !!! Żenada cała Jelenia Góra
~ 14-06-2017 19:11
Zamawiajcie wiaty takie jak w Wałbrzychu a nie takie budy odpustowe zielone
~ 14-06-2017 19:13
Zasada jest taka im gorzej dla jeleniogórzan tym lepiej dla kieszeni włodarzy
~Maryla 14-06-2017 20:34
Brzydkie...
~Cieplik2 14-06-2017 20:40
Troszkę mi przypomina kolory flagi RFN.
~Gość 14-06-2017 22:25
Może Zawiły poprawił warunki pracy i płacy kierowcom i mechanikom a potem kase na malowanie autobusów wydał ,ale jak sam zarabia 12 tysia miesiecznie to co tam niech kierowca mzk jeżdzi za 2000 tysia ,to sa rzady PO cwaniaków
~fdf 14-06-2017 22:37
nie będzie brudu tyle widać
~Jel.. 14-06-2017 22:50
a szyby okleją reklamą
~kajman 14-06-2017 23:26
Mam wrażenie, że jakieś nienowoczesne to malowanie, Cały ten plebiscyt też jakiś dziwny, ktoś miał słabe wizje a ludzie muszą z tego wybierać. Może znajdzie się sposób na powstrzymanie tego pomysłu.
~adol 14-06-2017 23:58
Świetna,dobrze wyróżniająca się w ruchu ulicznym kolorystyka...nooo,może trochę za mało czarnego?A mieliśmy szansę na lepiej widoczne,o wyrazistszych barwach-bezpieczniejsze autobusy.
~mzkdriver 15-06-2017 3:48
banderowskie barwy,UPAińcy , których w JG pełno,będą w niebowzięci
~abc 15-06-2017 7:05
Te zielono-żółte wiaty przystankowe to naprawdę czyste bezguście ,lata 90 , najwyższy czas pomyśleć o nowych - mogłyby służyć jako eleganckie nośniki reklamowe dodatkowo i przydawać estetyki miastu. Kompletnie nie pasują do nowych autobusów:(
~szofer 15-06-2017 8:12
Kolor autobusów odzwierciedla atmosferę i mentalność miasta i Ratusza.Czym wybierający się kierowali że wybrali kolor czarny ?
~kolor nadzieji 15-06-2017 10:31
najlepiej byłoby kolor rydzykowy
~Kryniu 15-06-2017 10:45
Prawie jak UPA...
~:) 15-06-2017 11:41
Faktycznie kolory bandery.
~Juliusz 15-06-2017 11:53
do 22:37. Na czarnym kolorze wszelkiego rodzaju brud widać najbardziej.
~AH44 15-06-2017 18:06
odwrócona flaga banderowców z UPA. fuj. ps.głosowałem na limonkowy
~Maria11 15-06-2017 19:30
Kolor czarno czerwony idaelny dla banderowców...
~M. 15-06-2017 19:33
Kolory ponure tak jak praca i płaca kierowców!!!
~ 15-06-2017 20:23
Postawcie wiaty, tam, gdzie ich nie ma, np. na Karola Miarki k. torów w kierunku Celwiskozy. Teraz więcej autobusów tamtędy jedzie, więc w zimie nie ma jak się schować.
~ 15-06-2017 20:38
Kolor rzeczywiście ponury. Czarne i czerwone. To źle się kojarzy. Gdyby były w innym zestawieniu, np czarny z białym, albo czerwony z białym, ale czerwony z czarnym to jak krew, śmierć i żałoba. A można było wybrać radośniejsze, np. niebieski lub zielony, mogłyby być nawet z czarnym. Niebieski - spokój, zielony - nadzieja i odpoczynek dla oczu, a czerwień wzmaga agresję, nie na darmo byki zachęca się czerwoną płachtą, a nie np. zieloną.
~s. 15-06-2017 22:16
Za dużo pieniędzy mają ? Farba to za darmo ?
~ 16-06-2017 2:59
Zawiła, ty komuchu! Banderowców popierasz? Przecież te kolory to odwrócona flaga UPA!
~antyred 16-06-2017 12:38
Powinna być dogrywka. Taki wniosek nasuwa się widząc słabe zwycięstwo czerwonego. Szkoda...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group