Piątek, 15 stycznia
Imieniny: Domosława, Pawła
Czytających: 9931
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Wybory parlamentarne 2011. Głosowanie w toku

Niedziela, 9 października 2011, 12:25
Aktualizacja: 19:41
Autor: Petr
REGION: Wybory parlamentarne 2011. Głosowanie w toku
Fot. Petr
Dzisiaj, 9 października 2011 w całej Polsce trwają wybory do Parlamentu RP. W godz. 7 – 21 osoby pełnoletnie i uprawnione do głosowania mogą wybierać swoich kandydatów do Sejmu i Senatu stawiając znak „X” w kratce obok nazwiska faworyta. Jak podała Państwowa Komisja Wyborcza, frekwencja w kraju na godz. 18. wyniosła 39,65 procent.

W stolicy powiatu jeleniogórskiego wybory przebiegają spokojnie. Na razie w żadnym z lokali wyborczych w Jeleniej Górze nie było konfliktów między głosującymi; wyborcy wiedzą jak mają głosować na swoich faworytów – przez co nie nastręczają problemów obwodowym komisjom wyborczym. Wszystko toczy się szybko i sprawnie.

Niepokój budzi jedynie frekwencja, która – zgodnie z przeprowadzanymi wcześniej ankietami i sondażami, szczególnie wśród ludzi młodych – w tym roku bynajmniej nie dopisała. – Do tej pory odwiedziło nas może kilkadziesiąt osób. Przede wszystkim starszych, młodych mógłbym policzyć na palcach jednej ręki. Studenci zapowiadali, że w tym roku w większości nie będą głosować i to widać. Nie wiem, zobaczymy co będzie po południu i w godzinach wieczornych – mówił nam w samo południe przewodniczący jednej z obwodowych komisji wyborczych.

Pamiętajmy, że udział w głosowaniu to nasz obywatelski obowiązek a także pewien przywilej. Zgodnie z hasłem akcji trwającej podczas kampanii wyborczej: „Masz głos – masz wybór”.

Pierwsze relacje ze sztabów wyborczych – jeszcze dziś, w naszych wieczornych doniesieniach po godzinie 21. Wieczory wyborcze organizuje, między innymi, Platforma Obywatelska (w restauracji Arkadia) oraz Prawo i Sprawiedliwość w swojej siedzibie przy ulicy Krótkiej 5.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (57) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group