Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 3729
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA- KRAJ: Wybory już dziś. Sprawdź, gdzie zagłosujesz

Sobota, 8 października 2011, 8:00
Aktualizacja: Niedziela, 9 października 2011, 21:26
Autor: Angela
JELENIA GÓRA- KRAJ: Wybory już dziś. Sprawdź, gdzie zagłosujesz
Fot. Archiwum
Czterdzieści sześć obwodowych komisji wyborczych w godzinach 7.00– 21.00 będzie pracowało na terenie Jeleniej Góry podczas dzisiejszych wyborów parlamentarnych. Niepełnosprawnych do lokali wyborczych dowiozą specjalne samochody. Ważne, by przed pójściem na wybory zabrać ze sobą dowód potwierdzający naszą tożsamość, a do urny wrzuć prawidłowo skreśloną kartę wyborczą.

Tegoroczne wybory parlamentarne odbędą się według nowych zasad. Najważniejszą zmianą jest wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych do Senatu. W niedzielę zagłosujemy więc na konkretną osobę, a nie na partie polityczne czy komitety wyborcze.

Wybierając się na głosowanie należy zabrać ze sobą dowód osobisty, lub inny dokument potwierdzający naszą tożsamość, a w przypadku głosowanie poza miejscem zameldowania, zaświadczenie o prawie do głosowania. Karta z kandydatami do Sejmu będzie koloru białego, a do Senatu – żółtego.

Anna Gniadzik, pełnomocnik prezydenta Jeleniej Góry ds. wyborów przypomina, że miasto zapewnia osobom niepełnosprawnym bezpłatny dojazd do lokali wyborczych.
Osoby zainteresowane skorzystaniem z tej możliwości mogą zadzwonić w dniu wyborów a numer 75 75 46 106, telefon osób dyżurujących, którzy przyjmą informację gdzie ma samochód podjechać pod osobę niepełnosprawną. Taka osoba zostanie zawieziona do lokalu wyborczego, a następnie odwieziona do domu – mówi Anna Gniadzik.

Jak głosować by nasz głos był ważny? – Należy postawić znak „x” w kratce z lewej strony obok nazwiska tylko jednego kandydata do Sejmu i tylko jednego, do Senatu. Wszelkie inne skreślenie w kratce powoduje, że głos jest nie ważny – mówi Anna Gniadzik.

Lista komisji wyborczych oraz informacja o granicach obwodów głosowania oraz siedzibach obwodowych komisji wyborczych znajduje się na stronie internetowej miasta http://um.jeleniagora.pl w górnej zakładce „wybory”.

Przypominamy jednocześnie, że od północy w sobotę do niedzielnego wieczoru trwa cisza wyborcza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
437
Nigdy
19%
Rzadko
41%
Czasami
27%
Często
14%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group