Sobota, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 7276
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wybór należy do Ciebie

Środa, 4 października 2006, 0:00
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Wybór należy do Ciebie
Fot. rylit
Pięciu kandydatów na urząd prezydenta miasta przybyło w środę na pierwsze ze spotkań z cyklu „Masz głos, masz wybór”.

Pomysłodawcą jest Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych, który w ten sposób chce zachęcić jeleniogórzan, aby 12 listopada poszli do lokalów wyborczych i głosowali, niezależnie od poglądów politycznych.

W sobieszowskim „Muflonie” pojawili się (w alfabetycznej kolejności nazwisk): Józef Kusiak (Sojusz Lewicy Demokratycznej), Roman Kwaśnicki (Polskie Stronnictwo Ludowe), Marek Obrębalski (Platforma Obywatelska), Eugeniusz Piotrowski (kandydat niezależny) oraz Robert Prystrom (Wspólne Miasto, z poparciem Prawa i Sprawiedliwośc).

Wszyscy mieli minutę na przedstawienie swojego programu wyborczego i trzy minuty na odpowiedź na każde z trzech losowo wybranych pytań.
Zainteresowanie spotkaniem było średnie.

Nie jest wykluczone, że Robert Prystrom, jako kandydat na urząd prezydenta z wyborcami, spotkał się w tej kampanii po raz ostatni.

<b> W czwartek oficjalny kandydat? </b>
Ordynacja wyborcza uniemożliwia start w wyborach samorządowych osobom, przeciwko którym toczy się postępowanie karne lub zapadło prawomocne orzeczenie sądowe.
Sprawę R. Prystroma, któremu zarzucono błędy przy składaniu oświadczeń majątkowych, sąd w 2005 roku warunkowo umorzył na dwa lata, co w świetle ordynacji start kandydata Wspólnego Miasta stawia pod znakiem zapytania.
W komunikacie WM podano, że w czwartek, 5 października, podczas konferencji prasowej zostanie przedstawiony oficjalny kandydat stowarzyszenia na urząd prezydenta Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group