Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 3262
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wulkan energii po koncercie Shaty Qs w "Muflonie"

Niedziela, 9 marca 2014, 8:07
Aktualizacja: Poniedziałek, 10 marca 2014, 9:04
Autor: Mestra
Jelenia Góra: Wulkan energii po koncercie Shaty Qs w "Muflonie"
Fot. Mestra
Prawdziwa muzyczna uczta, na którą składała się mieszanka funku, soulu, reggae i muzyki świata połączona z charyzmatyczną osobowością i głosem wokalistki oraz profesjonalnym brzmieniem siedmioosobowego zespołu – tak w skrócie można opisać piątkowy (07.03) koncert Shaty Qs z zespołem, który odbył się w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury "Muflon".

Małgorzata Kuś, która jest duszą i motorem napędowym zespołu, stanęła już na scenie w "Muflonie" trzy lata temu, grając kameralny, liryczny koncert. Wówczas nikt nie spodziewał się, że wróci po trzech latach z tak bogatym muzycznym dorobkiem. Zwycięzcy 6. edycji popularnego muzycznego show - Must Be The Music - Tylko Muzyka zachwycili publiczność, która wypełniła salę w "Muflonie" do ostatniego miejsca. Koncert promował debiutancką EP’kę "The Colors I Know", którą tworzą świadome teksty z konkretnym przekazem w oryginalnych, dynamicznych aranżacjach.

- Podczas mojej całej wieloletniej podroży miałam możliwość przyglądać się kulturom, ludziom i zasadom panującym w rożnych stronach świata i zauważyłam, iż widzimy w kolorach, które my znamy i według tych kolorów rozumiemy świat nas otaczający. Jednak każdego dnia pojawia się coś nowego, uczymy się innych rzeczy i ludzi, i w taki sposób codziennie do naszej palety kolorów dochodzi kolejny nowy, a to co było dla nas dziwne, i niezrozumiale wczoraj, dziś jest nam przyjazne, znane - mówiła Małgosia Kuś.
Najbardziej oczekiwane kawałki, znane z polsatowskiego show, czyli "You're beautiful" i "Die free" poderwały widzów z krzeseł. - Ruszajcie się tak jak chcecie, śmiało, poczujcie muzykę, nie zwracajcie uwagi na sąsiada obok - zachęcała wokalistka, która szybko nawiązała świetny kontakt z publicznością. Pomiędzy utworami poruszała również kwestie związane z koniecznością świadomej edukacji, samodzielnego myślenia, pokojem, codziennie dziejącymi się ludzkimi tragediami, kontrolą umysłu czy po prostu z miłością.

Zachwycona publiczność długo nagradzała wykonawców brawami, a wielu uczestników koncertu podkreślało, że już dawno nie mieli okazji brać udziału w tak wyjątkowym, muzycznym wydarzeniu.
- Niesamowite wydarzenie, coś niezwykłego! Wspaniała, muzyczna energia, doskonałe brzmienie, do tego świetna akustyka sali - zachwycała się po koncercie Aldona Borkowska. - Na tym koncercie po prostu trzeba było być, tego się nie da opisać słowami. To po prostu światowa muzyka, wreszcie coś się ruszyło na polskiej scenie muzycznej - dodał Robert Cięciwa, który na koncert przyjechał aż z Wałbrzycha.

Koncert Shaty Qs odbył się w ramach cyklu "Scena bliżej nas" i dofinansowany był z budżetu Miasta Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group