• Niedziela, 21 kwietnia 2019
  • Godz. 18:25
  • Imieniny: Anzelma, Bartosza, Feliksa
  • Czytających: 4116
  • Zalogowanych: 8
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Wszystko o komiksach, czyli Trust w BWA

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 22 września 2013, 8:13
Aktualizacja: 8:16
Autor: Org
Fot. Organizator
Spotkanie z Przemysławem Truścińskim połączone z promocją albumu pt. "Tust" odbędzie się 25 września (środa), godz. 18:00 w jeleniogórskim Biurze Wystaw Artystycznych przy ul. Długiej. Spotkanie poprowadzi Piotr Machłajewski.

Album liczy 368 stron i jest to największa jak dotąd monografia polskiego twórcy komiksów. Znajdują się w nim najważniejsze komiksy, ilustracje oraz rysunki koncepcyjne Przemysława Truścińskiego. Jego malarstwo, grafika oraz projekty reklamowe. Prace opatrzone są odautorskimi komentarzami. W albumie znajdują się teksty: Bartka Chacińskiego, Wojciecha Kozłowskiego, Tomasza Kołodziejczaka, Piotra Machłajewskiego, Macieja Parowskiego, Mariusza Szczygła oraz Jerzego Szyłaka. Album został przygotowany i wydany przez timof i cisi wspólnicy (timof comics) oraz galerie: BWA w Jeleniej Górze, BWA Awangarda i BWA Zielona Góra. Jego objętość to 368 stron, format: 210X280 mm, twarda oprawa.

W trakcie spotkania będzie do nabycia album „TRUST” w promocyjnej cenie 105zł (cena okładkowa: 150zł). Dostępny będzie również pakiet komiksowy BWA, w skład którego wchodzą: album „TRUST”, album „Element chaosu” Jakuba Rebelki, album „Butenko pinxit” Bohdana Butenki, katalog „Tansfuzje” (wewnątrz m.in. rozmowy z Truścińskim i Gawronkiewiczem), katalog w formie plakatu z wystawy „Pomysł na komiks”. Cena pakietu: 150zł.

Przemysław Truściński (ur. 1970 r.) jest rysownikiem komiksów, ilustratorem, koncept artystą i malarzem. Studiował na Wydziale Grafiki i Malarstwa Łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Jest laureatem Grand Prix na IV Ogólnopolskim Konwencie Twórców Komiksu w Łodzi (1993 r.) za „Piekło”. Truściński ma na swoim koncie kilkadziesiąt komiksów krótkometrażowych (współpracował m.in. ze scenarzystami: Tomaszem Kołodziejczakiem, Maciejem Parowskim i Dennisem Wojdą), trzy albumy („Najczwartsza RP - Antylista Prezerwatora” do scenariusza Tobiasza Piątkowskiego, 2007 r.; „Komiks W-wa” do scenariuszy Tomasza Kwaśniewskiego i Aleksa Kłosia, 2009 r.; „Tymczasem” do scenariusza Grzegorza Janusza, 2011 r.), trzy antologie swoich prac, setki ilustracji wykonanych do tekstów prozatorskich oraz do artykułów prasowych (współpraca z Dużym Formatem, Polityką, Faktem...), ogromną liczbę storyboardów (kilkanaście tysięcy rysunków) i projektów reklamowych (kampanie Roxy FM, Antyradia, Nescafe…), rysunki do scenografii dla telewizji (TVN, TVP) i teatru, a także projekty dla gier komputerowych (m.in. Wiedźmin).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Bio 23-09-2013 0:15
brawo dla Pana Piotra, że znowu "ściąga" Trusta do Jeleniej, może w przyszłości Rebelka, Ostrowski, Frąś czy Śledziu? Pozdrawiam!
~Zzz.. 23-09-2013 8:46
Cieszę się, że wychowałem się w czasach, w których komiks był dostępny dla wszystkich,w ludzkiej cenie, i można było go kupić w każdym kiosku..
~cd 23-09-2013 15:04
Do ~Zzz.. W czasach, w których się wychowałeś komiksy miały po 30 - 50 stron w i wydawane były w miękkiej oprawie. TRUST to album 368 stronicowy do nabycia w oprawie twardej

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
266
Tak
68%
Nie
29%
Nie wiem
3%
Głos ulicy
Foliówki płatne?  
TV Dami
19.04.2019 r. Serwis Informacyjny TV Dami Jelenia Góra  
Miej świadomość
Mamy zdjęcie czarnej dziury  
Dialogi Jelonki
Krew (zawsze) potrzebna od zaraz
Aktualności
Czego dotyczył Dolnośląski Kongres Samorządowy?  
Aktualności
Triduum Paschalne  
Copyright © 2002-2019 Highlander's Group