• Środa, 22 stycznia 2020
  • Godz. 16:21
  • Imieniny: Anastazego, Doriana, Wincentego
  • Czytających: 8867
  • Zalogowanych: 17
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Wszystko dla przyrody

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 14 czerwca 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 14 czerwca 2006, 11:36
Autor: Daria
Fot. Daria
Osiem jeleniogórskich przedszkoli wzięło udział w Ekologicznych Prezentacjach Twórczości Dziecięcej, które odbyły się w Miejskim Przedszkolu nr 19. Najmłodsi w nagrodę dostali, między innymi, sadzonki roślin, które posadzą w ogródkach.

W popularnym Kubusiu Puchatku, przedszkolu na jeleniogórskim Zabobrzu, imprezę zorganizowano już po raz czwarty.
W tym roku wzięło w niej udział ponad sto dzieci z jeleniogórskich publicznych i niepublicznych przedszkoli.

Dzieci zaprezentowały piosenki o tematyce przyrodniczej oraz układy taneczne. Duże brawa zebrali najmłodsi z przedszkola „Kacperek” za inscenizację „Ptasiego Radia” Juliana Tuwima.

Jak podkreślają organizatorzy imprezy uroczystość jest podsumowaniem całorocznych działań ekologiczno-przyrodniczych , które mają miejsce w placówkach.
– Chcieliśmy też zintegrować środowisko przedszkolaków. Dzieci bardzo przeżywają swoje występy, dopingują też kolegów z innych przedszkoli – powiedziała Mirosława Sokół, nauczycielka z Kubusia Puchatka.

Na zakończenie prezentacji rozdano nagrody, dyplomy i słodycze. Tradycją tej imprezy stało się już obdarowywanie występujących dzieci sadzonkami krzewów i drzew.
W tym roku fundatorem tych nagród był Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Jeleniej Górze. Dzieci do swoich przedszkoli zabrały sadzonki jaśminu, wajgeli, tui, cyprysików, które posadzą w swoich ogrodach przedszkolnych.

Wśród zaproszonych gości byli Kazimiera Wątroba, metodyk JODM oraz Romana Dobosz z Ligi Ochrony Przyrody.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~zawodnik 15-06-2006 13:30
Warto zaszczepiać w dzieciach miłość do przyrody, to formuje ich osobowość i pomaga w kształtowaniu właściwego podejścia do otaczającego nas świata fauny i flory, pobudza do inspiracji i uczy szacunku - nie tylko dla przyrody ale także do ludzi..

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group