Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8465
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wszystkiego najlepszego, panie i panowie policjanci!

Piątek, 17 lipca 2009, 16:01
Aktualizacja: Sobota, 18 lipca 2009, 7:43
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Wszystkiego najlepszego, panie i panowie policjanci!
Fot. TEJO
Awanse, nagrody, listy gratulacyjne i podziękowania za ofiarną służbę otrzymali dziś policjanci garnizonu jeleniogórskiego z racji Święta Policji i 90. rocznicy powołania Policji Państwowej. Uroczystości odbyły się w kościele oraz w auli Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

– Żeby było tyle samo powrotów do domu co wyjść na służbę – życzył policjantom Jacek Musiał, szef Aeroklubu Jeleniogórskiego. To tylko jedne z wielu dobrych słów skierowanych dziś do funkcjonariuszy. – Serdecznie w imieniu mieszkańców i władz dziękuję wam za ofiarną pomoc w trakcie ostatniej powodzi w Strużnicy i Karpnikach – mówił Zdzisław Pietrowski, wójt Mysłakowic.

W obecności biskupa legnickiego ks. Stefana Cichego, kapelanów policji, w tym ks. Jerzego Gniatczyka, generała policji w st. spocz. Ryszarda Siewierskiego, komendanta wojewódzkiego Zbigniewa Maciejewskiego oraz zastępców komendanta miejskiego Ryszarda Modrzyka i Zbigniewa Markowskiego oraz wyróżnionych awansami i nagrodami policjantów i pracowników cywilnych policji, uroczystość rozpoczął mł. isnp. Tomasz Szczurowski wprowadzeniem pocztu sztandarowego.

Zbigniew Markowski w wystąpieniu nawiązał do tradycji polskiej policji a także do zmiany wizerunku, jaki się dokonał w trakcie ostatnich lat. – Przyczyniło się do tego odpolitycznienie formacji a także zabiegi, które zbliżyły policjantów do ludzi i sprawiły, że mundur odstraszająco działa tylko na przestępców. Zastępca komendanta podkreślił istotę akcji prewencyjnych oraz działań policji, które zmierzają do poprawy bezpieczeństwa.

Później na policjantów spadł deszcz nagród i awansów. Trudno tu wymienić wszystkich, którym dziś wręczano akty nominacji na wyższe stopnie, listy gratulacyjne, nagrody rzeczowe i pieniężne oraz inne gratulacje. Na podinspektora policji awansowała Edyta Bagrowska, dobrze znana państwu i nam rzeczniczka prasowa policji jeleniogórskiej. Ten sam stopień dostali także Włodzimierz Chmiel, szef policji z Kowar, oraz Marek Urbański a także Edyta Rutkowska oraz Mariusz Makowski.

Wyróżniono też najlepszych policjantów w poszczególnych pionach: asp. Bogusława Kurzawskiego (pion operacyjny), podinsp. Jarosława Zdyba (dochodzeniowo-śledczy), asp. szt. Sylwestra Wójcika (technik kryminalistyki), mł. asp. Adama Kubalę (pion dyżurny), mł. asp. Mariusza Sobolewskiego (dzielnicowy), sierż. Dawida Brodzińskiego (patrolowo-interewencyjny), asp. Marka Palczaka (drogówka).

Nagrodami obdzielili też policję samorządowcy z poszczególnych gmin. W niektórych przypadkach obdarowanym była tylko jedna osoba, ale tylko dlatego, że więcej funkcjonariuszy w niektórych gminach nie ma. – Wyróżniłam sto procent mojego personelu – żartowała burmistrz Piechowic Zofia Grabias-Baranowska gratulując st. asp. Pawłowi Zackiewiczowi. Kilku policjantów wyróżnił prokurator rejonowy Adam Kurzydło. Życzenia stróżom prawa złożyła Teresa Łozińska-Fatyga, prokurator okręgowa w Jeleniej Górze.

Nagrodę od związku gmin dostał poinsp. Maciej Dyjach, naczelnik jeleniogórskiej drogówki. Jak pokreślił wójt Mysłakowic Zdzisław Pietrowski za zasługi dla krzewienia wiedzy z zakresu ruchu drogowego. Jedno z najcenniejszych wyróżnień przypadło mł. asp. Danucie Razmysłowicz: policjantkę wyróżnił ks. bp Stefan Cichy wraz z duszpasterzami policji. – Za uśmiech z serca płynący i ofiarną pracę z dziećmi – uzasadnił ks. Jerzy Gniatczyk.

Przyznano także wyróżnienia pracownikom cywilnym. Wręczono też medale z okazji 90-lecia policji. Dostały je osoby niekoniecznie związane z tą formacją. Wśród obdarowanych znalazł się bp. Cichy, księża kapelani, burmistrzowie i wójtowie gmin powiatu jeleniogórskiego, zastępca prezydenta Jerzy Łużniak, szef sejmiku wojewódzkiego Jerzy Pokój i radna wojewódzka Elżbieta Zakrzewska, która jest jednocześnie szefową Szpitala MSWiA w Cieplicach, gdzie często trafiają policjanci, nie tylko w stanie spoczynku. – Chętnie was przyjmę – powiedziała E. Zakrzewska, czym wzbudziła wybuch śmiechu wśród mundurowych.

Głos zabrał także gen. policji w stanie spocz. Ryszard Siewierski, długoletni szef Komendy Wojewódzkiej Policji w Jeleniej Górze oraz były zastępca komendanta głównego. – Są trzy stany policjanta: czynny, w spoczynku oraz w głębokim spoczynku – żartował. – Ja jestem tym w spoczynku. Policjant na emeryturze ma komfortową sytuację, bo już nie musi, a jeszcze może. Dziękuję wam za codzienną służbę – mówił gen. Siewierski.
Medale 90-lecia dostali także przedstawiciele radnych, służb ratunkowych, straży miejskiej i pożarnej, Karkonoskiego Parku Narodowego oraz Aeroklubu Jeleniogórskiego. Maciej Abramowicz, naczelnik GORP, podarował policjantom szklaną rzeźbę Śnieżki, a dyrektor AJ Jacek Musiał – model samolotu. Wśród wyróżnionych znaleźli się także przedstawiciele mediów, w tym redakcja Jelonki. Tym samym przyłączamy się do wszystkich życzeń dla policji: wszystkiego najlepszego, skutecznej i spokojnej służby!
W tym roku policyjne świętowanie będzie uboższe niż zwykle. Po raz pierwszy od kilka lat nie będzie festynu na lotnisku. Wszystkiemu winne cięcia finansowe w budżecie stróżów prawa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (43)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
223
Nigdy
21%
Rzadko
41%
Czasami
24%
Często
14%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group